E.Jurkevičius siūlė Notariato įstatymą papildyti nuostata, kad tvirtindami 65 metų ir vyresnio amžiaus asmenų sandorius, notarai turėtų pareikalauti medicinos pažymos apie jų psichinės sveikatos būklę.
„Pareiškiame, kad tai nepaprastai ydingas, žeminantis žmogaus orumą siekis. Nepriklausomai, kokių intencijų vedinas E.Jurkevičius pasirinko tokį cinišką vyresnio amžiaus žmonių pažeminimo būdą, pareiškiame, kad tai kertasi su TS-LKD partijos moralinėmis nuostatomis ir nepataisomai pakenkė TS-LKD partijos prestižui“, – sakoma Priežiūros komiteto pareiškime.
Partijos vadovybė paraginta viešai atsiriboti „nuo šio visuomenę klaidinančio, su TS-LKD moralinėmis nuostatomis nieko bendro neturinčio poelgio“.
Sausį E.Jurkevičius Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo minėtą įstatymo pataisą, motyvuodamas tuo, kad senyvo amžiaus asmenys yra viena pažeidžiamiausių socialinių grupių, o jo siūloma įstatymo pataisa esą padėtų šiuos žmones apsaugoti nuo apgavikų ir gintų jų interesus.
„Vyresni žmonės neretai patiria daugiau išgyvenimų, gyvenimo sunkumų ir nepatogumų nei jauni ar vidutinio amžiaus žmonės. Visa tai atsiliepia jų psichikos būklei, elgesiui, visaverčio bendravimo galimybėms“, – teigė parlamentaras.
Tačiau kelių dienų Seimo narys pranešė laikinai atsiimąs savo projektą, kad „politiniai oponentai, iškreipdami įstatymo pataisų esmę, neskleistų prasimanymų apie Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus“.