Klaipėdos apskrityje praėjusiais metais buvo išaiškinti 116 naujų baciline plaučių tuberkulioze sergančių ligonių, t.y. kiek mažiau nei 2007 metais (123 atvejai). 2008 metais Klaipėdos apskrityje sergamumo rodiklis baciline plaučių tuberkulioze buvo 4,5 proc. mažesnis nei bendrai visoje Lietuvoje.
Kiekvienais metais atvira tuberkulioze suserga vis daugiau jaunų žmonių. 2008 metais net 75 proc. sirgusiųjų sudarė darbingo amžiaus asmenys, iš jų beveik pusė buvo dirbantys žmonės. Ne pirmus metus vyrauja pavėluotai išaiškinta tuberkuliozė (2008 metais - 63 proc. visų naujų atvejų). Tai reiškia, kad susirgę asmenys nesikreipia pas gydytojus ir ilgą laiką gali būti šios pavojingos infekcijos šaltiniu. Net apie 20 proc. naujų pacientų yra užsikrėtę atsparia vaistams tuberkuliozės atmaina.
Kiekvienais metais atvira tuberkulioze suserga vis daugiau jaunų žmonių.
Tuberkuliozė yra dar ir socialinė liga. Ji dažniausiai lydima skurdo, ŽIV infekcijos, alkoholizmo, narkomanijos. Tuberkuliozės plitimui turi įtakos ir masinė žmonių migracija. Žmogaus organizmo atsparumą tuberkuliozės bakterijai silpnina netinkama mityba, pervargimas, neigiamos emocijos, lėtinės plaučių, skrandžio ligos, cukrinis diabetas, nesaikingas alkoholio vartojimas, rūkymas, taip pat prasta asmens ir aplinkos higiena.
Tuberkuliozės sukėlėją vokiečių gydytojas Robertas Kochas atrado daugiau nei prieš šimtą metų. Nepaisant to, iki šiol nepavyksta nugalėti šios ligos. Viena iš pagrindinių priežasčių – žmonių neišmanymas. Daugelis net nežino, kad tuberkuliozė pavojinga ne tik sergančiajam, bet ir aplinkiniams. Būna, kad sergantysis tuberkulioze slepia ligą nuo artimųjų.