Ant Dubulių tvenkinio stovinčiai „tulpinių“ vilai apsaugoti Panevėžio rajono savivaldybė jau išleido beveik 100 tūkst. litų. Anksčiau, dar neįsisiūbavus sunkmečiui, teismo įpareigojimas saugoti baisią praeitį menantį pastatą Panevėžio rajono savivaldybei neatrodė nepakeliamas. Tačiau dabar, kai reikia skaičiuoti kiekvieną centą, imta gailėti mokesčių mokėtojų pinigų, išmetamų abejotinos reputacijos turto apsaugai.
Sovietmečiu kiaules auginusio Ėriškio kolūkio pastatyta, vėliau privatizuota ir „Tulpinių“ gaujos nariams perleista vila teismo areštuota 2002-aisiais. Nusikaltėlių artimiesiems leista išsigabenti jos viduje buvusį kilnojamąjį turtą.
Tai, ko nepajėgė pajudinti iš vietos, patikėjo saugoti Panevėžio rajono savivaldybei. „Saugome statinius, esančius 1,4 hektaro teritorijoje. Iš trijų pusių teritoriją juosia tvora, iš ketvirtos – Dubulių tvenkinio vanduo“, – LŽ sakė Panevėžio rajono Upytės seniūnijos, kurios teritorijoje yra kraupioji vieta, seniūnas Albinas Skeiverys.
Vilą jau devintus metus saugo vietinis sargas Raimondas, šį darbą jis atlieka už minimalų atlyginimą. Nors jo alga nedidelė, daugiau nei aštuonerius metus vykdoma vilos apsauga savivaldybei jau kainavo per 90 tūkst. litų. Raimondas sako, kad saugoti vilą, kurioje kadaise nužudytos ne tik „tulpinių“ aukos, bet ir patys neįtikę gaujos valdžiai banditai, jam nė kiek nebaisu. Tačiau išsaugoti pavyksta ne viską.
„Visai neseniai buvo išvogti senieji metaliniai vartai. Ir šiaip beveik kaskart atvažiavęs vis ko nors pasigendu“, – prisipažino seniūnas A.Skeiverys. Jis sakė, kad sargas dirba aštuonias valandas per parą, o likusias 16 valandų vila tarsi ir nesaugoma.
Tačiau, anot seniūno, labiau nei įsibrovėliai kitados buvusią prabangią vilą ardo laikas. Dabar jau pavojinga net lipti sutrešusiais mediniais vilos laiptais, aplūžo jos stogas, apšepo pati vila. Nemažai nuostolių padarė teritorijoje augančius medžius aplaužiusios audros.
Anot seniūno, saugoti areštuotą vilą savivaldybė įpareigota, kol bus baigti tirti visi „tulpinių“ gaujos nusikaltimai. Šiuo metu jie baigiami narplioti – nusikaltėliams rašomas nuosprendis. Tačiau tai toli gražu dar nereiškia, kad išklausius nuosprendį išsispręs ir vilos likimas. Tikėtina, kad nuosprendis bus skundžiamas, jį nagrinės aukštesnių instancijų teismai, o visas procesas gerokai užtruks. Tuo metu tręštanti vila ir toliau slėgs mokesčių mokėtojų pečius.