Nors pagal Konstituciją Vyriausybę formuoja premjeras, šiuo atveju – paskirtasis Ministras pirmininkas Gintautas Paluckas, prezidentas turi svarios įtakos šiam procesui, kadangi būtent jis ministrus skiria ir atleidžia premjero teikimu.
G.Paluckui iki šiol ne tik teko laviruoti tarp politinių interesų, pasverti būsimų ministrų kompetenciją, reputaciją ir tinkamumą pareigoms, bet ir atsižvelgti į G.Nausėdos iškeltą kartelę „Nemuno aušros“ kandidatams: šie turi būti nepartiniai technokratai, nesiejami su partijos lyderiu Remigijumi Žemaitaičiu, teisiamu dėl pasisakymų apie žydus.
Būtent „aušriečių“ kandidatai su G.Nausėda susitiko paskutinieji.
Beje, net keli neviešai ir netgi viešai įvardyti ministrai šių pareigų atsisakė dar iki pokalbių su šalies prezidentu, tarp jų – ir pačių socialdemokratų į vidaus reikalų ministrus siūlytas Alytaus meras Nerijus Cesiulis, galimu sveikatos apsaugos ministru įvardintas Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vadovas Evaldas Navickas, „Nemuno aušros“ teisingumo ministru teiktas Gintautas Bartkus.
15min šaltinių teigimu, nors vienokių ar kitokių priekaištų viešai buvo girdima ne vienam galutinio galimos Vyriausybės sąrašo nariui, rimtesnių abejonių susitikimuose su prezidentu iki šiol sukėlė du potencialūs ministrai. Panašu, jog jie ir gali neįveikti barjero.
Neigiamą įspūdį paliko ir tai, jog vienas jų, be kita ko, nurodė mokantis tik vieną užsienio kalbą – rusų.