2014 12 15

„Tvarkiečiai“ dėl galimo CŽV kalėjimo į Seimo posėdį kviečia VSD vadovą

Valdančiajai koalicijai priklausanti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Seime į plenarinį posėdį kviečia Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Gediminą Griną, kad jis pasiaiškintų dėl JAV Senato ataskaitoje minimo „violetinio“ Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimo.
Gediminas Grina
Gediminas Grina / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Frakcijos seniūnas Petras Gražulis BNS sakė, kad G.Grinos atsakymų tikimasi šią savaitę – antradienį arba ketvirtadienį, kai numatyti Seimo posėdžiai.

„Tvarkiečiai“ VSD vadovo teiraujasi, kokių veiksmų jo vadovaujama institucija ėmėsi po to, kai Jungtinių Valstijų Senatas paskelbė ataskaitą apie CŽV vykdytus įtariamų teroristų kankinimus slaptuose įkalinimuose centruose, o dienraštis „Washington Post“ pranešė, jog ataskaitoje minimas „violetinis“ centras, veikė 2005–2006 metais Lietuvoje.

G.Grina turėtų atsakyti, ar buvo imtasi priemonių nustatyti, kas iš aukštos politinės vadovybės leido Lietuvoje įkurti laikiną sulaikymo centrą, kokiems asmenims buvo skirti minimi milijonai dolerių atsidėkojant už programos palaikymą.

„Kokios sąsajos yra tarp CŽV ataskaitoje minimo „violetinio“ centro ir tarp Valstybės saugumo departamento karininko Vytauto Pociūno mirties?“ – klausiama VSD generalinio direktoriaus.

Tvarkiečiai“ VSD vadovo teiraujasi, kokių veiksmų jo vadovaujama institucija ėmėsi po to, kai Jungtinių Valstijų Senatas paskelbė ataskaitą apie CŽV vykdytus įtariamų teroristų kankinimus slaptuose įkalinimuose centruose.

Jungtinių Valstijų Senatas praėjusį antradienį paskelbė ataskaitą, kurioje aprašomi JAV Centrinės žvalgybos valdybos vykdyti įtariamų džihadistų judėjimo „al Qaeda“ narių tardymai, naudojant kankinimus.

Informacija apie konkrečias valstybes, kuriose buvo įrengti slapti centrai, ataskaitoje paslėpta. Žmogaus teisių gynėjai sako, kad Antaviliuose, netoli Vilniaus, 2005-2006 metais turbūt veikė „violetiniu“ dokumente vadinamas centras.

Ataskaitoje minimi milijonai dolerių, skirti „dėkingumui“ parodyti, ir užsimenama, kad neįvardijamas aukštas šalies pareigūnas apie centro veiklą žinojo ne viską. Anot dokumento, centras Lietuvoje buvo uždarytas, kai valstybė atsisakė suteikti medicinos pagalbą centre kalintam Saudo Arabijos piliečiui Mustafa Ahmadui al Hawsawiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis