Jei R.Paksas ir V.Mazuronis būtų nusprendę prisidėti prie M.Le Pen komandos, šiai radikaliai politikei būtų pavykę suburti atskirą frakciją Europos Parlamente, mat ji turėtų 25 narius, atstovaujančius septynioms valstybėms.
R.Paksas liks su euroskeptikais
Tačiau panašu, kad šioms viltims išsipildyti lietuviai nepadės. „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas sako jau pasirinkęs likti dirbti euroskeptikų frakcijoje „Laisvės ir demokratijos Europa“.
„Ryt ar poryt turėtų būti sudėti parašai. Frakcija bando surinkti kuo daugiau valstybių savo sudėtyje, kuo daugiau atstovų, kad nebūtų taip, kad vienam pakėlus uodegą frakcijos neliktų“, – sakė R.Paksas.
Šioje frakcijoje dirbti jis kviečia ir V.Mazuronį. „Sakiau jam, kad tai frakcija, pasisakanti už lygias valstybių teises, kad kuo daugiau nacionalinė teisė veiktų ir kuo mažiau biurokratai kištųsi, bet jis šiuo metu lankosi Briuselyje, viską išgirs iš pirmų lūpų ir padarys savo sprendimą. Jokios prievartos būti čia negali“, – „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas.
Būti vadinamas ES priešininku nenori
Tuo tarpu R.Paksas pats frakcijos tikrai keisti neketina, nors V.Mazuronis sako, kad su juo dar kalbėsis ir dėl galimybės jiems abiem prisijungti prie ALDE – Liberalų ir demokratų frakcijos Europos Parlamente.
V.Mazuronis sako, kad M.Le Pen kvietimą atmetė iškart, nes jam nepriimtinos kraštutinės šios politikės pažiūros. Pažiūros V.Mazuronį kol kas atgraso ir nuo prisijungimo prie euroskeptikų frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa“, į kurią pasiryžęs eiti R.Paksas.
„Renkuosi šiuo metu. Analizuoju situaciją. Manau, kad reikėtų siekti, kad aš ir R.Paksas būtume vienoje frakcijoje, bet nebūčiau tikras, kad tai bus „Laisvės ir demokratijos Europos“ frakcija. Dar norėčiau tiksliai žinoti, kokių partijų atstovai ten bus ir kaip bus su jų pakrypimu į euroskepticizmą. Jei tokia nuostata bus stipri, tai man ši frakcija bus mažiau priimtina“, – neslėpė V.Mazuronis.
Jis tikino esąs įsitikinęs, kad ES Lietuvai labai naudinga, reikalinga ir yra viena iš kertinių Lietuvos politikos atramų.
„Todėl tikrai nenorėčiau būti priskiriamas prie pasisakančių prieš ES. O kad ji turi būti tobulinama nepamirštant mažųjų valstybių, tai sutinku“, – nurodė V.Mazuronis.
Galutinai apsispręsti dėl frakcijos, kurioje dirbs V.Mazuronis ketina kitą savaitę.
R.Paksas ir V.Mazuronis į Europos Parlamentą išrinkti gegužės pabaigoje. Anksčiau „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovai jame visada dirbo euroskeptiškoje „Laisvės ir demokratijos Europos“ frakcijoje.