„Aš, atvirai pasakius, labai didelio dėmesio neatkreipiau. Salėje manęs paprašė paprašyti skubos. Ir kadangi buvau patikinta, kad Teisės ir teisėtvarkos komitetas rinksis kitą savaitę ir nagrinės tą klausimą, tai prašė būtent dėl to, kad komitetas galėtų skubiau susirinkti ir tikrai neįžvelgdama nieko ypatingo daviau tą skubą. Po to pasižiūrėjau, išklausiau labai atidžiai ir dar kartą paskaičiau tą įstatymą ir kada mes kalbėjome su STT vadovu, kitais vadovais, tai buvau ta iniciatorė, kuri pati išplatino laiškus kitiems Seimo nariams, seniūnų sueigai ir šis įstatymo projektas buvo sustabdytas ir mano pačios iniciatyva“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.
Ji teigė, kad „tikrai tokio įstatymo nereikia dabar priiminėti“.
Užpraėjusią savaitę Seimas po pateikimo pritarė V.Vasiliausko parengtų Baudžiamojo kodekso pataisų projektui, pagal kurį straipsnis „Prekyba poveikiu“ būtų keičiamas į „Tarpininko kyšininkavimą“. Pagal jį nebūtų baudžiamas asmuo, kuris tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti kyšį, o liktų tik bausmė už patį kyšio davimą. Be to, dingsta juridinio asmens atsakomybė.
Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius įsitikinęs, kad V.Vasiliausko pataisa susijusi su teisėsaugos atliekamu ikiteisminiu tyrimu dėl galimos prekybos poveikiu Vidaus reikalų ministerijoje ir partijoje „Tvarka ir teisingumas“.
Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti „tvarkietį“ Rimą Ručį baudžiamojon atsakomybėn.
Anot prokuratūros, surinkti duomenys leidžia manyti, kad parlamentaras iš prodiuserio ir politiko Rolando Skaisgirio kaip kyšį priėmė labdaros renginį, per kurį reklamuota partija ir jos lyderis Rolandas Paksas, mainais žadėdamas paveikti Vidaus reikalų ministerijos tarnautojus, kad šie neteisėtai veiktų R.Skaisgirio atstovaujamų įmonių interesų naudai. Prokurorų teigimu, R.Ručys taip pat galėjo organizuoti apgaulingą įmonių buhalterinės apskaitos tvarkymą.