Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė spaudai Laura Valauskienė BNS sakė, kad per pastarąją parą ugniagesiai 92 kartus vyko šalinti nuvirtusių medžių ar jų šakų – daugiausia Šiaulių ir Tauragės apskrityse.
Dauguma medžių buvo nuvirtę ant kelių, keliolika kartų ugniagesiai juos šalino nuo pastatų ir elektros laidų, o Vilniuje šakos užvirto ant automobilio „Volvo“.
„Energijos skirstymo operatorius“ pranešė, kad be elektros nuo ketvirtadienio vakaro buvo likę apie 100 tūkst. įmonės klientų, daugiausia Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus ir Alytaus regionuose. Gyventojai elektros neturėjo įvairiose vietovėse, skirtingu laiku.
Penktadienio rytą be elektros dar likę apie 5 tūkst. gyventojų, dauguma jų gyvena atokiose vietovėse.
Ugniagesiai taip pat pranešė vykę gesinti gaisro į Šlapšilės kaimą Klaipėdos rajone, kur žaibas trenkė į gandralizdį.
Gesinimo darbus sunkino šalia kibirkščiavę aukštos įtampos elektros laidai.
„Pareigūnai užgesino gandralizdį ir nuvertė jį ant žemės“, – sakė L.Valauskienė.
Dėl ketvirtadienį Lietuvoje tvyrojusių karščių galėjo užsidegti Šiauliuose esančio Rėkyvos ežero pakrantė, tačiau tiksli gaisro priežastis kol kas nenustatyta.
„Iki gaisravietės ugniagesiai buvo keliami kateriu, nes negalėjo pravažiuoti su mašinomis“, – tvirtino PAGD atstovė spaudai.
Čia iš viso degė 1,6 hektaro miško paklotės. Miško gaisras ketvirtadienį kilo ir šalia sostinės.
Ketvirtadienio vakarą siautusios stiprios liūtys su perkūnijomis kai kuriuose Žemaitijos rajonuose siekė stichinę ribą, naktis buvo ramesnė, tačiau penktadienio antroje dienos pusėje daugelyje šalies rajonų laukiama lietaus su perkūnijomis ir kiek mažesnių karščių, sako sinoptikai.
Prognozuojama, kad savaitgalį lietaus debesys trauksis ir oro temperatūra vėl kils iki 27–32 laipsnių karščio.
Draudimo bendrovė ERGO pranešime žiniasklaidai nurodo, kad iš viso iki penktadienio ryto kreipėsi keliasdešimt klientų, o jų patirtiems nuostoliams kompensuoti rezervuota 50 tūkst. eurų.
„Tikėtina, kad tiek besikreipiančių klientų skaičius, tiek žalos dydis dar augs. Nuo gamtos stichijos labiausiai nukentėjo Švenčionių rajono, Šiaulių ir Vilniaus gyventojai“, – teigia ERGO.