Ugniagesiai taip pat dar kartą primena, kad prasidėjus atlydžiui, seniūnijos turi pasirūpinti, ar neužsikimšę nuotekų šuliniai, o slidžios šaligatvių dangos turi būti pabarstytos smėliu. Tiek namų savininkai, tiek juos administruojančios bendrijos privalo pasirūpinti ir grėsmę keliančiais, ant pastatų esančiais varvekliais.
Ant stogų susidarius dideliam sniego sluoksniui, ypač prasidėjus lijundrai ar šlapdribai, stogo konstrukcijos gali jo neatlaikyti, todėl patartina ieškoti galimybių juos nuvalyti. Į tai dėmesį turi atkreipti mažą nuolydį turinčių stogų savininkai, nes ant jų gausiai kaupiasi sniegas, o atšilus – ledas ir vanduo.
Ant namų stogų susidarę varvekliai ir sniego nuošliaužos kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei, todėl už gyvenamųjų namų ir kitų statinių priežiūrą atsakingi asmenys privalo operatyviai šalinti varveklius, pavojingas vietas aptverti ar kitais būdais užtikrinti praeivių saugumą. Už netinkamą pastatų priežiūrą numatyta administracinė atsakomybė, o dėl nelaimingo atsitikimo galima ir civilinė atsakomybė. Valydami stogus ar daužydami varveklius, taip pat aptverkite teritoriją, kad krintantis sniegas ar varvekliai neužkristų ant praeivių ir jų nesužalotų.
Lijundros metu ugniagesiai prašo gyventojų, kad jie būtų ypač atsargūs vairuodami automobilį, vaikščiodami šaligatviais ir keliais, nes jų dangos gali būti slidžios. Jokiu būdu nelieskite elektros laidų, venkite būti po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, netoli jų atramų. Vairuotojų prašoma nelaikyti automobilių arti stogų ar po medžiais.
Perspėkite šeimos narius, artimuosius, kaimynus apie gresiantį pavojų. Pasiteiraukite atokiau gyvenančių, neįgalių bei vyresnio amžiaus kaimynų, ar turi maisto, geriamojo vandens, ar nereikia padėti nukasti sniego nuo stogų.
Ugniagesiai gelbėtojai pasiruošę gyventojams suteikti pagalbą ištisą parą, o nelaimės atveju skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112.