Žiniasklaidai išplatintame pranešime profsąjunga ragina Vyriausybę papildomai skirti 9,4 mln eurų formuojant 2019 m. biudžetą: 5,6 mln eurų statutinių ugniagesių, 711 tūkst. eurų nestatutinių ugniagesių atlyginimams didinti, 1,6 mln eurų etatų užpildymui, 600 tūkst. eurų įsiskolinimams padengti ir 880 tūkst. uniformoms ir saugos priemonėms įsigyti.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui priklausančiose įstaigose vyksta esminės pertvarkos, bet ugniagesių atlyginimas – vis dar mažiausiais visoje Vidaus reikalų sistemoje. Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) priėmė rezoliuciją, kuria prašo užtikrinti reikiamą departamento finansavimą ir saugias tarnybos sąlygas.
„2019 metais statutiniai ugniagesiai gelbėtojai turėtų uždirbti ne mažiau nei 750 eurų atskaičius mokesčius, neįskaitant priedų ir priemokų. Savo ruožtu nestatutiniai ugniagesiai turėtų uždirbti ne mažiau 650 eurų atskaičius mokesčius. Atitinkamai ne mažiau 750 eurų turi uždirbti nestatutiniai padalinių vadovai.
Šiuo metu departamentui priklausančiose įstaigose turime daugiau nei 13 procentų neužpildytų etatų, todėl dirbantiesiems tenka gerokai didesnis krūvis. Būtina maksimaliai užpildyti etatus ir paskirstyti darbo krūvius. Be to, visi ugniagesiai turėtų būti aprūpinti uniformomis ir kitomis saugos priemonėmis, atgauti kompensacijas už neišduotas uniformas. Negalima net pateisinti fakto, kad ugniagesiai iki šiol neturi galimybės net nemokamai pasiskiepyti nuo erkinio encefalito“, – aiškina UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.
Metų pradžioje buvo skelbta, kad dėl mažų algų ugniagesiai palieka tarnybą – šalyje trūksta apie pusketvirto šimto ugniagesių gelbėtojų. Pernai dirbti ugniagesiais priimti 104 žmonės, tačiau išėjo 137.