„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 11 14

Ugniagesiai savivaldybėms perduos apie 40 mobilių sirenų

Ugniagesiai savivaldybėms artimiausiu metu perduos 40 mobilių sirenų, skirtų informuoti gyventojus apie pavojų.
Spaudos konferencija „Kaip išsigelbėti iš gaisro“
Ugniagesiai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos viršininko Edgaro Gedos, 13 naujų sirenų yra automobilinės, likusios 27 – pastatomosios.

„Pastatomosios sirenos mobilumo prasme nėra tvirtai susietos su statiniu ar su žeme. Yra tokia mobili konstrukcija, leidžianti jas laisvai pervežti, be to, šalia montuojasi saulės baterija, kaupianti energiją ir leidžianti bet kada iki trijų minučių skleisti garsinį pranešimą“, – komentavo jis.

Šios sirenos įsigytos, įvertinus analogiškų perspėjimo sistemų naudojimo patirtį Šveicarijoje ir Vokietijoje.

Septynios pastatomosios ir visos 13 automobilinių sirenų įsigytos Valstybės investicijų programos lėšomis finansuojamą investicijų projektą „Perspėjimo sirenomis sistemos įrengimas Baltarusijos (Astravo) atominės elektrinės galimo poveikio zonoje“, tad jos bus perduotos arčiausiai šios elektrinės esančioms Vilniaus ir Švenčionių rajonų bei Šalčininkų savivaldybėms.

„Vilniaus miestas nesurado galimybių priimti tų sirenų, nes buvom paskirstę ir jiems kelias sirenas, bet jie nesutiko priimti dėl įvairių biurokratinių ir visokių kitokių, jų nuomone, problemų. Tai perskirstėm tas sirenas, kurias buvom Vilniaus miestui numatę“, – teigė E.Geda.

Sostinės savivaldybė teigia, jog savivaldybės tikslas – įsigyti „kuo daugiau stacionarių, modernių sirenų, kurias saugiai galėtų valdyti vienas darbuotojas ir jos būtų sujungtos į vieną tinklą“.

„PAGD įsigytos mobilios sirenos, kurias mums siūlė, gali būti vežiojamos ant automobilių stogų arba kažkur laikinai pastatomos. Tam reikalingas papildomas transportas, personalas ir sandėliavimo patalpos“, – BNS atsiųstame komentare teigė Vilniaus savivaldybės Civilinės saugos skyriaus laikinasis vedėjas Modestas Rudys.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento skaičiavimais, šiuo metu turimomis sirenomis apie nelaimę galima perspėti apie trečdalį Vilniaus ir Švenčionių rajonų savivaldybių gyventojų. Pradėjus naudoti naujas sirenas, šiose savivaldybėse garsinis signalas turėtų pasiekti beveik du trečdalius gyventojų.

Likusios 20 pastatomų sirenų, tobulinant perspėjimo sistemų tinklus šalyje, išdalintos 14 Lietuvos savivaldybių.

Skaičiuojama, kad šiuo metu šalyje veikia 891 sirena, kuriomis apie pavojų informuojama kiek daugiau nei pusė gyventojų. Anot E.Gedos, perspėjimo sistemą planuojama tobulinti tol, kol apie pavojų sirenomis bus galima informuoti tris ketvirtadalius šalies gyventojų.

PAGD duomenimis, vienos automobilinės sirenos kaina – apie 4,2 tūkst., pastatomosios – apie 9 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs