Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas sako, kad dronai padės apsaugoti ir narus.
„Jie ne tik padės, bet kai kuriais atvejais leis išvengti nėrimo į vandenį. Naras bus apsaugotas nuo pavojingų sąlygų atliekant paieškos darbus po vandeniu“, – BNS sakė G.Sakalinskas.
Vilniečiai droną jau gavo metų pabaigoje ir galėjo jį išbandyti pratybose.
„Vilniaus PGV povandeninės paieškos dronas kol kas buvo naudojamas tik pareigūnų mokymui ir treniruotėms, šiuo metu paieškos operacijų neturėta, todėl ir prietaisas dar nebuvo pasitelktas“, – teigė vienas PAGD vadovų.
Tuo metu Šiaulių PGV drono turėtų sulaukti iki sausio pabaigos.
„Pavyzdžiui, šis dronas turės griebtuvą, kuriuo bus galima paimti objektą, esantį po vandeniu ir iškelti jį į vandens paviršių. Kai drono techninių galimybių tam pakaks, tada narams nerti po vandeniu nereikės“, – sakė G.Sakalinskas.
Jo teigimu, kol kas kitų valdybų aprūpinti tokiais dronais neketinama, nes vykdoma jų efektyvumo stebėsena, tačiau su šia naujove siejama daug lūkesčių.
„Dronu bus galima atlikti paiešką po vandeniu. Drono techninės galimybės leidžia dirbti net 200 metrų gylyje, kai tuo tarpu narui ir 10-ies metrų gylyje reikia daug patirties ir žinių, nekalbant apie poveikį ir riziką sveikatai“, – pasakojo pareigūnas.
G.Sakalinskas sako, kad povandeninės paieškos dronai padės greičiau ir efektyviau atlikti vandenyje aptiktų objektų apžiūrą, juos greičiau įvertinti.
Taip pat dronai sumažins riziką specialistams, sutrumpins operacijos laiką ir pagreitins taktinių sprendimų įgyvendinimą.
Be kita ko, dronas galės būti naudojamas ir narų stebėjimui po vandeniu, veiksmų koordinavimui bei kaip apsaugos priemonė po vandeniu.
Vilniaus ugniagesiai droną „FIFISH V6S“ įsigijo už beveik 5,3 tūkst. eurų, Šiaulių dronas „Deep Trekker DTG3 SMART“ kainavo beveik 10 tūkst. eurų.
Abu įrenginiai pirkti iš bendrovės „Elintos matavimo sistemos“.