2014 04 02

Ūkio ministras su darbo vizitu lankosi Azerbaidžane

Balandžio 2–4 dienomis ūkio ministras Evaldas Gustas su delegacija lankosi Baku, kur susitiks su Azerbaidžano ekonomikos ir pramonės ministru Shahinu Mustafayevu, kultūros ir turizmo ministru Abulfasu Garayevu. Susitikimuose bus aptartos dvišalio bendradarbiavimo galimybės prekybos, turizmo, inovacijų srityje, kalbama, kaip išnaudoti eksporto rinką.
Ūkio ministras Evaldas Gustas
Ūkio ministras Evaldas Gustas / BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Lietuvos delegacija taip pat dalyvaus 13-ojoje tarptautinėje turizmo parodoje ir PTO Europos Komisijos renginiuose, kuriuose bus aptartos Europos regiono turizmo aktualijos, atlikti darbai ir numatoma 2014–2015 metų veikla.

Per vizitą daug dėmesio bus skirta Lietuvos investicinei aplinkai pristatyti, ketinama aptarti, kaip išnaudoti šalių investicinius pranašumus skatinant šalių investicijas.

Susitikimo su Azerbaidžano kultūros ir turizmo ministru Abulfasu Garayevu metu daugiausia dėmesio bus skirta bendradarbiavimui turizmo srityje aptarti. Dvišalis bendradarbiavimas su Azerbaidžanu turizmo srityje turi didelį neišnaudotą potencialą. Šiuo metu su partneriais iš Lietuvos ir Austrijos yra vykdomas Dvynių projektas, kurio tikslas yra padidinti Azerbaidžano turizmo sektoriaus efektyvumą. Susitikime ūkio ministras taip pat pristatys turizmo situaciją Lietuvoje, parengtą ir Vyriausybės patvirtintą Lietuvos turizmo plėtros 2014–2020 metų programą.

Susitikime su Azerbaidžano ekonomikos ir pramonės ministru Shahinu Mustafayevu numatoma kalbėti apie šalių bendradarbiavimą maisto perdirbimo, optikos, medicinos ir farmacijos sektoriuose. Lietuva galėtų didinti lietuviškos kilmės prekių, pavyzdžiui, pieno gaminių, mašinų ir mechaninių įrenginių, baldų, elektros mašinų ir įrangos, eksportą į Azerbaidžaną. Ketinama pristatyti Lietuvoje plėtojamus integruotus mokslo, studijų ir verslo slėnius, aptarti bendradarbiavimą inovacijų srityje skatinant pažangiųjų technologijų diegimą ir mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą.

Per vizitą daug dėmesio bus skirta Lietuvos investicinei aplinkai pristatyti, ketinama aptarti, kaip išnaudoti šalių investicinius pranašumus skatinant šalių investicijas.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 m. iš 192 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Azerbaidžanas buvo 56 vietoje, pagal eksportą – 44, pagal importą – 77 vietoje.

Ūkio ministras E. Gustas per vizitą dalyvaus 13-osios tarptautinės turizmo parodos atidaryme ir aplankys Lietuvos stendą, kur bus pristatomos Lietuvos sveikatos turizmo paslaugos. Parodoje dalyvaus Lietuvos medicinos turizmo klasterio (LITCARE) atstovai.

Per vizitą ūkio ministras kartu su medicinos turizmo klasterio LITCARE atstovais susitiks su Azerbaidžano eksporto ir investicijų skatinimo fondo (AZPROMO) vadovais ir dalyvaus diskusijoje, kurioje aptars galimą bendradarbiavimą. 2003 m. organizaciją įkūrė Azerbaidžano ekonomikos ir pramonės ministerija, siekdama skatinti ekonominę plėtrą ir pritraukti užsienio investicijų. Fondas konsultuoja užsienio įmones, norinčias investuoti Azerbaidžane.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 m. iš 192 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Azerbaidžanas buvo 56 vietoje, pagal eksportą – 44, pagal importą – 77 vietoje.

2013 m., palyginti su 2012 m., Lietuvos eksportas į Azerbaidžaną sumažėjo 20,4 proc. ir sudarė 96,8 mln. litų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Azerbaidžaną  sumažėjo 28,5 proc. ir sudarė 51 mln. litų.

Lietuviškos kilmės prekių eksporto didžiausią dalį sudarė poligrafijos pramonės gaminiai (19,8 proc. viso Lietuvoje pagamintų prekių eksporto į Azerbaidžaną dalis), mineraliniai produktai (alyvos) (12,7 proc.), geležies arba plieno gaminiai (7,8 proc.).

2013 m. duomenimis, Azerbaidžiano investuotojai Lietuvoje buvo sukaupę 2,07 mln. litų ir tai sudaro 0,005 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai