Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 01 16

Ukmergės teismo darbuotojų organizme rasta gyvsidabrio

Ukmergės teismo darbuotojų organizme rasta gyvsidabrio, patvirtino laboratoriniai tyrimai.
Ukmergės teisme aptikta gyvsidabrio
Ukmergės teisme aptikta gyvsidabrio / vilkmerge.lt
Temos: 1 Gyvsidabris

Taip remdamasis neįvardintais teismo darbuotojais praneša dienraštis „Lietuvos rytas“.

„Kaip gyvenome kankinami nežinios, taip ir tebegyvename. Gavome tik plikus skaičius, rodančius, kad mūsų kraujyje, šlapime ir plaukuose yra gyvsidabrio. Beveik visų kraujyje esantis gyvsidabrio kiekis viršija leistiną jo koncentracijos dydį, kai kam net du kartus“, – dienraštis be pavardžių cituoja Ukmergės teismo darbuotojus.

Pernai gruodį Ukmergės teismo pastate ugniagesiai gelbėtojai surinko apie du kilogramus gyvsidabrio. Jis aptiktas vykdant remonto darbus teismo pastate Kęstučio aikštėje.

Po šių įvykių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto neurotoksikologijos laboratorijoje ištirta 26 dabartinių teismo darbuotojų ir vienos neseniai darbą teisme palikusios moters sveikata. Darbuotojai šią savaitę gavo atsakymus, tačiau tik patys gali atskleisti jų rezultatus, BNS patvirtino laikinai teismo pirmininkės pareigas einanti teisėja Edita Zarembienė.

„Aš tiktai tiek galėčiau pasakyti – rezultatai yra įvairūs, buvo trys pozicijos, jie varijuoja kiekvienu atveju. Bet mes nesame specialistai ir mes negalime jų komentuoti“, – BNS sakė laikinoji teismo vadovė.

Situaciją Ukmergės teisme, kuriam teko palikti patalpas jose radus gyvsidabrio, trečiadienį svarstys Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas. „Teismas laikinai dirba dvejose skirtingose vietose, patalpos teismo darbui nepritaikytos. Aiškinsimės, ar teismui būtų galima grįžti į buvusias patalpas, kada tai būtų galima padaryti ir ką dėl to reikia atlikti“, – BNS sakė komiteto vadovas Julius Sabatauskas.

Kaip teigia dienraštis „Lietuvos rytas“, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, ištyrusi Ukmergės teismo pastato sienų, lubų ir grindų nuograndas bei kitų kietų paviršių nuoplovas, visur rado įsigėrusio gyvsidabrio. Kai kur jo kiekis net tūkstantį kartų viršija leistinas normas.

„Esant tokiai situacijai būtina nuo sienų ir lubų pašalinti tinką ir pakeisti jį kitu. Žodžiu, reikia kapitalinio remonto“, – sakė Vilniaus visuomenės sveikatos centro Saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų