Pavirsti pasakos personažu ir įsiamžinti prekybos centre „Mega“ esančiame akvariume tarp ryklių sportininkei pasiūlė povandeninės fotografijos kūrėjas Tomas Degutis. Fotomenininkas įsitikinęs, kad lietuviams būtina geriau pažinti povandeninę fotografiją.
„Undinėlės fotosesiją sugalvojau po ilgų svarstymų, kaip lietuviams reikėtų pristatyti povandeninę fotografiją. Kai radome vietą, kur tai vyks, tapo aišku, jog geriausiai tam tiks Undinėlės istorija. Tuomet pradėjome ieškoti pačios undinėlės“, – pasakojo T.Degutis.
„15min“ mergina prisipažino, kad sunkiausia jai buvo išmokti pozuoti: „Per treniruotes man nereikia atrodyti kaip modeliui, stengtis būti gražia. O čia reikėjo“
Pašnekovas prisipažino, jog kandidatės į šį personažą turėjo atitikti tam tikrus kriterijus: būti nedidelės, ne per plačių pečių ir turėti ilgus plaukus. „Ūgis buvo svarbus dėl fotografavimo, pečiai – dėl undinėlės kostiumo (per plačių pečių mergina būtų atrodžiusi ne kaip), o plaukai – na, juk visos undinėlės yra ilgaplaukės“, – sakė fotografas.
Prieš fotosesiją – ilgas darbas
Apvažinėjęs įvairius baseinus ir sporto klubus T.Degutis galiausiai rado tinkamiausią modelį – tapti undinėle jis pasiūlė kaunietei studentei, Lietuvos plaukimo meistrei 21-erių E.Bespalko. „15min“ mergina prisipažino, kad sunkiausia jai buvo išmokti pozuoti: „Per treniruotes man nereikia atrodyti kaip modeliui, stengtis būti gražia. O čia reikėjo“.
Tačiau sulaukusi panašaus pasiūlymo, studentė nedvejodama vėl sutiktų. „Tai smagi patirtis“, – tikino ji.
Fotografuojant po vandeniu svarbus komandinis darbas. Todėl prieš fotosesiją T.Degutis ir „undinėlė“ surengė kelias dešimtis treniruočių. Beveik du mėnesius treniruotės vyko baseine, o likus savaitei iki viešos fotosesijos – akvariume.
„Fotografuojant po vandeniu modelis turi tiksliai suprasti fotografo ženklus, garsus, nurodančius, kaip pasisukti, kada kilti, kada leistis. Todėl prieš fotosesiją su Erika surengėme apie 20–30 nėrimų baseine“, – pasakojo T.Degutis.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Fotosesija |
Mačiusieji fotosesiją negalėjo atitraukti akių nuo E.Bespalko „uodegos“. Įspūdingą, 5 kg sveriantį, undinėlės kostiumą sukūrė jauna kūrėja – Kauno technologijos universiteto Dizaino ir technologijų fakulteto studentė Giedrė Kidolytė. Merginos idėja, kaip turėtų atrodyti fotosesijos herojė, nurungė net žinomų dizainerių pasiūlymus.
Fotografuotis po vandeniu ryžtasi ne visi
Lietuvoje povandeninė fotografija žengia tik pirmuosius žingsnius, tačiau susidomėjimas ja auga. Pasak T.Degučio, daugelis įsivaizduoja, kad toks fotografavimas skirtas ne masėms. Tačiau iš tiesų fotografija po vandeniu tokia pat įprasta kaip ir ant žemės.
„Dabartiniai mūsų klientai – kūrybingi jauni žmonės, neabejojantys savo galimybėmis. Neseniai viena įmonė užsisakė fotosesiją, norėdami pareklamuoti savo veiklą. Po vandeniu jie nėrė su kostiumais, daiktais, kurie juos atspindi“, – kalbėjo povandeninės fotografijos atstovas.
Paprastai per 2–3 val. trunkančią fotosesiją padaroma apie 20 nuotraukų. Prieš ją surengiamas susitikimas – bandomasis nėrimas baseine. Fotosesijos kaina – 800 Lt žmogui.