2014 05 18 /15:19

Uostamiesčio gatvėse – „Vilties bėgimas“

Tūkstančius bėgikų mėgėjų ir profesionalų suburianti šventė Klaipėdoje rengiama jau septintą kartą.
Vilties bėgimas
Vilties bėgimas / Organizatorių nuotr.

Šios akcijos iniciatoriai – Šv. Pranciškaus onkologinis centras. Renginio tikslas – palaikyti visus sergančius onkologinėmis ligomis, propaguoti sportą ir sveiką gyvenimo būdą.

Brolių pranciškonų inicijuota paramos akcija „Vilties bėgimas“ rengiama nuo 2007 metų. Visų „Vilties miesto“ renginių dalyvių paaukotos lėšos yra skiriamos Šv. Pranciškaus dvasinės ir socialinės pagalbos onkologijos centro veiklai finansuoti.

Paaukoti lėšų gerumo iniciatyvos metu galima perkant bėgiko numerį, marškinėlius, „Vilties plytą“ ar „Vilties atviruką“, taip pat aukojant  internetu

2013 metų rugsėjį duris atvėrusiame informacijos ir meno terapijos centre jau apsilankė daugiau kaip 900 onkologinėmis ligomis sergančių žmonių. Paaukoti lėšų gerumo iniciatyvos metu galima perkant bėgiko numerį, marškinėlius, „Vilties plytą“ ar „Vilties atviruką“, taip pat aukojant  internetu.

Bėgikai, įvertinę savo galimybes, gali bėgti 10 km, 5,6 km, 2,9 km, 600 m distanciją. Startą bėgimui davė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Linkėdama sergantiems, jų artimiesiems bei visiems bėgimo dalyviais stiprybės ir vilties šalies vadovė taip pat paragino Lietuvos žmones sveikai gyventi, daugiau dėmesio skirti sportui ir savo sveikatai. 

Klaipėda – sektinas pavyzdys

Šalies vadovė Klaipėdoje taip pat lankėsi šv. Pranciškaus onkologijos centre. Tai yra ienintelis toks centras Lietuvoje, kuriame suteikiama pagalba žmonėms, ištiktiems šoko diagnozavus vėžį, netekus artimojo, gedintiems, kenčiant sunkius chemoterapijos seansus, sprendžiant socialines problemas.

Prezidentės teigimu, šio centro veikla pavertė Klaipėdą vilties miestu ir yra sektinas pavyzdys visai Lietuvai, kaip jautriai ir dėmesingai suteikti reikalingą pagalbą onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems.

Šalies vadovė pabrėžė, jog vėžys yra antra pagal sergamumą ir mirtingumą liga Lietuvoje, tačiau jos gydymui ir slaugai valstybės skiriamos lėšos bei dėmesys yra nepakankami. Onkologiniai ligoniai ir jų artimieji susiduria su gydymo ir slaugos problemomis. Egzistuoja didžiulis psichologinės pagalbos poreikis, o galimybės ją suteikti nedidelės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų