„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 04 27

Uostamiesčio mokyklose – pokyčiai

Mokyklose diegiamos naujos programos, steigiamos klasės užsienio kalba, dar likusios mieste pagrindinės mokyklos pertvarkomos į progimnazijas – tokiems Mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metų bendrojo plano pakeitimams ketvirtadienį pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės taryba.
Mokykla
Mokykla / 123rf.com nuotr.

Mokyklų tinklo pertvarkos planas buvo patvirtintas pernai, tačiau dėl nuolat besikeičiančios situacijos švietimo srityje jį būtina peržiūrėti kasmet. Pokyčių galimybes analizavo bei siūlymus planui teikė darbo grupė, į kurią buvo įtraukti ir mokyklų atstovai.

Taryba pritarė, kad švietimo įstaigose būtų įdiegtos naujos ugdymo programos: „Gilijos“ pradinėje mokykloje bus taikomi Sporto ir sveikatos ugdymo, Tauralaukio progimnazijoje – Ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo sampratos elementai. Plane taip pat numatyta galimybė steigti tarptautinę mokyklą arba klases anglų bei vokiečių kalbomis, o tai ypač aktualu į uostamiestį tam tikram laikotarpiui dėl darbo ar verslo reikalų persikeliančių užsieniečių šeimų vaikams. Plano pakeitimai taip pat atvėrė kelią mieste sukurti vieningą gimnazijų ir progimnazijų tinklą.

„Plane numatyta, kad trys pagrindinės mokyklos – „Vyturio“, Vitės ir „Saulėtekio“ – bus pertvarkytos į progimnazijas. Kitose miesto pagrindinėse mokyklose tokia pertvarka jau įvyko arba vyksta dabar, o minėtos trys įstaigos bus paskutinės, kurių laukia šis procesas. Progimnazijos statusas reiškia, kad čia ugdomi ne 1-10, o 1-8 klasių mokiniai. Toliau mokslus vaikams siūloma tęsti gimnazijose, o tuos, kurie į gimnazijas eiti nenori, tačiau pageidauja baigti 9 ir 10 klases, yra pasirengusios priimti miesto profesinės mokyklos bei Ievos Simonaitytės jaunimo mokykla“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Plano pakeitimams švietimo įstaigos pritarė beveik vieningai, tik „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos atstovai, nors ir neprieštaravo pertvarkai į progimnaziją, svarstant siūlymus išreiškė kitokį požiūrį dėl patalpų panaudojimo.

„Per pastarąjį dešimtmetį „Saulėtekio“ mokykloje drastiškai sumažėjo mokinių skaičius, o įstaigos pastatas – vienas iš didesnių mieste. Turime galvoti, kaip racionaliai išnaudoti patalpas, kad nereikėtų be reikalo šildyti nenaudojamų arba mažai naudojamų plotų. Dalis atsilaisvinusių patalpų tarybos sprendimu yra perduotos nevalstybinei mokyklai Klaipėdos licėjus. Tačiau „Saulėtekio“ mokyklos patalpų naudojimo rodikliai vis dar išlieka vieni blogiausių mieste, ugdymo patalpų plotas, tenkantis 1 mokiniui, miesto vidurkį viršija 3 kartus, kai kurie kabinetai naudojami vos po kelias valandas per savaitę, tad būtina permąstyti, kaip racionaliai išnaudoti turimas patalpas, kad ir mokyklos bendruomenei būtų patogu, ir patalpų išlaikymas nebūtų našta“, – sako L. Prižgintienė.

Vertinant visas uostamiesčio mokyklas, situacija yra gera: Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrimo duomenimis, Klaipėdos miesto mokyklų racionalaus patalpų naudojimo bei vidutiniškai per metus vienam mokiniui tenkančių lėšų rodikliai yra vieni iš geriausių šalyje.

Dar vienas Mokyklų tinklo pertvarkos plano pakeitimas – patikslintos galimos sporto klasių mokyklose arba atskiros sporto gimnazijos Klaipėdoje steigimo datos. Taryba pritarė, kad sporto klasės gali būti pradėtos komplektuoti 2018-2019 metais, tada jau bus aiškesnė sportininkų rengimo ir finansavimo sistema šalyje bei mieste, tai lems ir sprendimą dėl sporto gimnazijos steigimo. Pagal mokyklų tinklo pertvarkos planą, sporto gimnazijos steigimui reikėtų pasiruošti iki 2019-2020 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs