„Išanalizavę ir įvertinę visą turimą medžiagą nusprendėme, kad nusikalstamos veikos nebuvo padaryta. Baudžiamoji byla nutraukta dėl abiejų veikų. Akivaizdžiai matyti, kad tėvas dėjo visas pastangas, kad susigrąžintų savo dukterį gražiuoju, tačiau jam nepavyko“, – sakė prokurorė Gina Skersinskytė.
Praėjusių metų pabaigoje Klaipėdos apygardos teismas patenkino M.Rinau skundą ir panaikino jam skirtą kardomąją priemonę – suėmimą. Tokią nutartį įtariant savavaldžiavimu ir vaiko pagrobimu buvo priėmęs Klaipėdos miesto apylinkės teismas.
Apygardos teismo nutartis – galutinė ir neskundžiama, todėl Generalinė prokuratūra turėjo atšaukti M.Rinau atžvilgiu išduotą Europos arešto orderį.
Tačiau ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo ir savavaldžiavimo nebuvo nutrauktas. Pasinaudodama teisinės pagalbos sutartimi Klaipėdos apylinkės prokuratūra kreipėsi į Vokietiją teisinės pagalbos – paprašė apklausti M.Rinau ir pateikė klausimų. Iš Vokietijos teisėsaugininkų ji gavo beveik 500 puslapių dokumentų.
„Studijavome Vokietijos teismų sprendimus, M.Rinau apklausas, kuriose jis atsakė į mūsų pateiktus klausimus, vertinome visų teismų sprendimų vykdymą. Peržiūrėjome nuotraukas iš mergaitės gyvenimo naujoje vietoje su tėvu. Prašėme, kad būtų atlikta vaiko psichiatrijos ekspertizė. Vokietijos ekspertų teigimu, mergaitė sveika, vystosi normaliai, dėl gyvenimo permainų jos psichikos būklė nenukentėjo. Vaikas nepatyrė jokios žalos“, – aiškino G.Skersinskytė.
Prokurorės teigimu, net ir tuo atveju, jei M.Rinau būtų nubaustas už savavaldžiavimą ar grobimą, tai nereikštų, kad vaikas būtų grąžintas motinai.
Didžiulį atgarsį sukėlusioje istorijoje galutinis taškas dar nepadėtas – I.Rinau turi galimybę apskųsti šį sprendimą vyriausiajam prokurorui.
Spalio 20-ąją sukako metai, kai M.Rinau iš Klaipėdos vaikų teisių apsaugos tarnybos išsivežė dukterį Luisą, kuriai sausį sukaks penkeri, ir išskrido su ja į Vokietiją.
Vaiko tėvai kovojo dėl mergaitės globos, kurią Vokietijos teismai priteisė tėvui.