Giminystės ryšių esama Anykščių, Biržų, Druskininkų, Ignalinos, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kazlų Rūdos mokomojoje, Kėdainių, Kuršėnų, Mažeikių, Prienų, Radviliškio, Rokiškio, Šalčininkų, Šiaulių, Tytuvėnų, Ukmergės, Utenos bei Valkininkų urėdijose. Tokie duomenys išryškėjo VTEK atlikus patikrinimą, kaip privačius interesus atskleidžia šalies miškų urėdijų atstovai. Kelis mėnesius vykdytos analizės metu VTEK peržiūrėjo 181 darbuotojo, einančio pareigas 42 urėdijose, privačių interesų deklaracijų duomenis.
Patikrinimas taip pat išryškino keletą atvejų, kai deklaracijas urėdijų atstovai pateikė nesilaikydami Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nustatytų terminų. Tai dviejų urėdijų urėdai – Švenčionėlių (Nauris Jotautas) ir Ukmergės (Vigantas Kraujalis). Taip pat – trijų urėdijų darbuotojai: Kauno (vyr. inžinierius Robertas Kaselis), Kėdainių (vyr. inžinierius Zigmas Guoga ir vyr. miškininkas Kazys Vutencas) bei Prienų (vyr. inžinierius Juozas Petkevičius).
Gavusi informacijos, kad urėdijos gali būti sudariusios pirkimo ar darbų atlikimo sutartis su įmonių vadovais, akcininkais ar dalyviais, kurie yra šių urėdijų darbuotojų artimi asmenys, VTEK patikrino ir 2015-2016 m. urėdijų pasirašytas sutartis. Pastebėta, jog Marijampolės miškų urėdija 2015 m. birželį ir 2016 m. rugpjūtį sudarė sutartis su UAB „Detritas“, kurios vadovas yra Marijampolės miškų urėdijos urėdo Kęstučio Bielskaus sūnus.
Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas įstaigų vadovams numato pareigą kontroliuoti, kaip darbuotojai laikosi šio įstatymo reikalavimų, taigi – ir kaip šie vykdo pareigą deklaruoti privačius interesus. Norėdamos įgyvendinti kontrolę, institucijos turi prisijungti prie VTEK Privačių interesų deklaracijų informacinės sistemos (IDIS). Valstybės bei savivaldybių institucijų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims IDIS suteikia galimybę stebėti ir kontroliuoti, kaip pavaldūs tarnautojai bei darbuotojai deklaruoja savo privačius interesus, kokius duomenis nurodo deklaracijose.
VTEK pradėjus šalies miškų urėdijų darbuotojų privačių interesų deklaracijų patikrinimą, prie šios sistemos nebuvo prisijungusi nei Generalinė miškų urėdija, nei 21 iš 42 jai pavaldžių miškų urėdijų. Aplinkos ministerija tuomet pavedė Generalinei miškų urėdijai užtikrinti, kad visos urėdijos prisijungtų prie IDIS. Šiuo metu liko dvi – Rokiškio ir Tytuvėnų – miškų urėdijos, kurios prie šios sistemos vis dar nėra prisijungusios.
Įvertinusi patikrinimo metu surinktus duomenis apie giminystės ryšių atvejus urėdijose, VTEK nusprendė pavesti Generalinei miškų urėdijai įvertinti dvidešimties jai pavaldžių miškų urėdijų darbuotojų veiksmus pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.
Ji turėtų atlikti tyrimus ir konstatuoti, ar urėdijų darbuotojai atlikdami pareigas nepažeidė minėtojo įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Taip pat VTEK pavedė Generalinei miškų urėdijai įvertinti Marijampolės miškų urėdo veiksmus 2015 ir 2016 m. sudarius dvi sutartis su sūnaus vadovaujama įmone.
Tyrimus dėl privačių interesų deklaravimo nesilaikant nustatytų terminų VTEK pavedė atlikti atitinkamai: Generalinei urėdijai – dėl Švenčionėlių bei Ukmergės miškų urėdijų urėdų elgesio; o Kauno, Kėdainių bei Prienų urėdams – dėl keturių šių urėdijų darbuotojų elgesio. Gavusi šių tyrimų išvadas, VTEK jas revizuos. Apie analizės metu surinktus duomenis VTEK taip pat informuos ir Aplinkos ministeriją.