Pirmadienio rytą žurnalistams ministras taip pat teigė, kad valstybės vadovų pasitikėjimas diplomatais bus pagrindinis kriterijus sprendžiant, ar diplomatai, kurių pokalbiai buvo paviešinti, gali toliau eiti pareigas.
„Beje, (įvykį – BNS) tiria ir Saugumo departamentas, yra ekspertų komisija, kuri tiria darbą su paslaptimis. Visa tai įvertinus, bus priimti sprendimai. Bet galbūt pagrindinis dėmesys bus skiriamas tam, kad ambasadoriai privalo turėti valstybės vadovų visišką pasitikėjimą“, – sakė L.Linkevičius.
Paklaustas, ar diplomatai, kurių pokalbiai paviešinti, turi valstybės vadovų pasitikėjimą, ministras sakė: „Išsiaiškinsime, ar turi, ir priimsime sprendimus“.
Praėjusį mėnesį interneto svetainėje YouTube buvo paskelbti garso įrašai, kuriuose, kaip teigiama, girdėti Lietuvos ambasadoriai Azerbaidžane ir Vengrijoje kalbantys su diplomatais bei verslininkais Vilniuje. Įrašuose girdėti, kaip vyrai neformaliai dalijasi asmeninėmis pastabomis apie Azerbaidžano ir Armėnijos santykius, premjero Algirdo Butkevičiaus vizitą į Rusiją ir kt.
URM po pokalbių paviešinimo gavo Lietuvos ambasadoriaus Azerbaidžane Artūro Žurausko prašymą atšaukti jį iš pareigų. L.Linkevičius žurnalistams pirmadienį sakė, kad ambasadoriaus Vengrijoje Renato Juškos prašymo atšaukti iš pareigų ministerija nėra gavusi.
Jis kartojo, kad laiko pokalbių paviešinimą informacine provokacija.