Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 06 03 /17:37

URM neigia Seimo pirmininko paskelbtus planus „netolimoje ateityje“ steigti ambasadą Seule

Užsienio reikalų ministerija pirmadienį paneigė Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio žodžius, kad Lietuva yra numačiusi atidaryti ambasadą Seule „netolimoje ateityje“. Tokius planus V. Pranckietis paskelbė susitikęs su Pietų Korėjos parlamento pirmininku Moonu Hee-sangu.
Lietuvos užsienio reikalų ministerija
Lietuvos užsienio reikalų ministerija / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Paskelbtame pranešime apie šį susitikimą rašoma: „Pasak Seimo vadovo, svarbūs ir diplomatiniai ryšiai, todėl Korėjos delegatus pakvietė apsvarstyti galimybę atidaryti ambasadą Vilniuje. Lietuva yra numačiusi savo ambasadą Seule atidaryti netolimoje ateityje.“

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė BNS sakė, kad ministerija šiuo metu tik „vertina galimybes“ steigti ambasadą Pietų Korėjoje.

Ji teigė, kad Lietuva šią savaitę atidarys ambasadą Kroatijoje, šiuo metu vykdo atstovybės atidarymo procesą Jungtiniuose Arabų Emyratuose, o kitais metais planuoja steigti ambasadą Australijoje.

Seimo pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė BNS teigė, kad klaida įsivėlė verčiant pareigūnų V.Pranckiečiui parengtą susitikimui su M.Hee-sangu skirtą medžiagą.

Su Pietų Korėjos parlamento vadovu susitiko ir prezidentė Dalia Grybauskaitė bei premjeras Saulius Skvernelis.

Prezidentė pakvietė Pietų Korėją investuoti į aukštųjų technologijų ir gamybos sektorius Lietuvoje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pietų Korėjos vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pietų Korėjos vėliava

„Inovacijos, ICT, „Fintech“, biotechnologijos ir elektronika yra būtent tos sritys, kurios atveria itin plačių galimybių abiejų šalių verslui“, – teigiama pranešime.

Anot šalies vadovės, dvišalę prekybą sustiprintų Lietuvos lazerių, informacinių technologijų bei maisto produktų eksportas.

Per susitikimą taip pat aptarta saugumo padėtis Korėjos pusiasalyje, D.Grybauskaitė pareiškė paramą taikos ir Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo procesams.

Lietuva palaiko papildomą trijų Baltijos valstybių ir Korėjos Respublikos (3+1) konsultacijų formatą ir bendro ekonominio komiteto steigimą.

Vilnius taip pat siekia galiausiai baigti tartis dėl dvišalio bendradarbiavimo kultūros, meno, švietimo, mokslo, jaunimo reikalų ir sporto srityse bei dėl darbo ir atostogų programos jaunimui.

Pietų Korėja yra ketvirta pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė Azijoje, šiemet Lietuvos universitetuose studijavo šimtas šalies studentų, pernai Lietuvoje lankėsi 9 tūkst. Pietų Korėjos turistų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos