Kaip rašoma URM pranešime, ketvirtadienį ministerijos organizuotame pirmajame tarpinstituciniame Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimo darbo grupės posėdyje buvo aptartos diasporos politikos nuostatos Vyriausybės programoje ir programos įgyvendinimo plane bei Lietuvos diasporos politikos strategijos „Globali Lietuva“ 2022–2030 metams projektas.
Anot darbo grupės pirmininko, užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno, siekiama aktyvesnio, gilesnio ir į konkrečius rezultatus orientuoto dialogo tarp valstybės ir diasporos.
„Vyriausybė, stiprindama diasporos politiką, skiria padidintą dėmesį ir paramą sritims, kurioms pastaraisiais metais to dėmesio ir paramos trūko, tai yra – lituanistinio švietimo plėtrai, diasporos įsitraukimo į Lietuvos gyvenimą ir gerovės joje kūrimą skatinimui, geresnei komunikacijai tarp Valstybės ir diasporos ir „sugrįžtančios Lietuvos“ idėjos įgyvendinimui“, – pranešime sakė viceministras.
Posėdžio metu taip pat buvo aptarta Užsienio reikalų ministerijos rengiama Lietuvos diasporos politikos strategija „Globali Lietuva“ 2022–2030 metams, kuri nuo 2022 metų pakeis šiuo metu galiojančią „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programą.
Tarpinstitucinę Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimo darbo grupę sudaro Lietuvos valstybės institucijų, nevyriausybinių ir diasporos organizacijų atstovai.
Nurodoma, jog darbo grupės paskirtis – užtikrinti Vyriausybės dialogą su Lietuvos diasporos organizacijomis ir teikti siūlymus premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamai Lietuvos diasporos reikalų koordinavimo komisijai diasporos politikos įgyvendinimo klausimais.