Tai ji padarė savo „Twitter“ paskyroje, tuo pačiu ir pagirdama I.Šimonytę už vyriausybės formavimą.
„Sveikinu, Ingrida Šimonyte. Linkiu kuo didžiausios sėkmės einant Lietuvos ministrės pirmininkės pareigas. Galiu tik pagirti jūsų pastangas suformuoti lyčių pusiausvyrą palaikančią vyriausybę – tikiuosi, kad įkvėpsite daugelį kitų lyderių. Nekantrauju dirbti su jumis“, – sveikinime rašė Ursula von der Leyen.
15min primena, kad antradienį parlamentarai pritarė Ingridos Šimonytės kandidatūrai į ministrės pirmininkės pareigas.
Už jos kandidatūrą balsavo 62 iš 113 posėdyje dalyvavusių Seimo narių. „Prieš“ balsavo 10, susilaikė 41 parlamentaras.
Balsavime nedalyvavo 1 Laisvės frakcijos ir 3 konservatorių frakcijos atstovai.
Balsuoti negalėjo ir visa 11 žmonių Liberalų sąjūdžio frakcija.
Prieš kandidatę balsavo 8 „valstiečiai“, likusieji susilaikė. Balsuodama susilaikė ir didesnė dalis Darbo partijos frakcijos.
„Dėkoju tiems, kurie parėmė mano kandidatūrą, dėkoju ir tiems, kurie neparėmė. Visi tie, kurių neįtikinau, bet kurie norės su manim kalbėtis, ar kažkokias diskusijas turėti, ar spręsti klausimus, ar priekaištą pareikšti, tikrai visada būsiu tiems žmonėms atvira, bet P.Gražuliui pažadėti, kad Baltarusijos diktatorių imsiu vadinti kokiais nors gražiais žodžiais, negaliu“, – po balsavimo sakė I.Šimonytė.
Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.
Vilniuje gimusi I. Šimonytė turi ekonomistės išsilavinimą, ji yra dirbusi Finansų ministerijoje nuo ekonomistės iki ministerijos sekretorės, viceministrės ir galiausiai finansų ministrės. Pastarąsias pareigas ji ėjo konservatoriaus Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje 2009–2012 metais. Po to I. Šimonytė trejus metus dirbo Lietuvos banke, dėstytojavo Vilniaus universitete, kol 2016 metais su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais pateko į parlamentą.