„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 05 03 /13:09

Už nekilnojamų daiktų įregistravimą – 25 eurai

Mokestis už bet kurio nekilnojamo turto įregistravimą turėtų siekti 25 eurus – tokį siūlymą teikia Teisingumo ministerija. Ministras Juozas Bernatonis sako, jog dėl informacinių technologijų plėtros paslaugos pinga, o ateityje jos pigs dar labiau.  
Piniginė
Piniginė / Vida Press nuotr.

„Atsirado galimybė sumažinti savikainą. Visų pirma norėčiau pabrėžti, kad panaudojant informacines technologijas, visos paslaugos pinga. Vėliau, kai vykdysime Registrų centro reorganizaciją, kai pereisime labiau į virtualią erdvę, tai bus daugiau galimybių peržiūrėti mokesčius“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė teisingumo ministras.

Anot jo, fiksuotas mokestis nebūtų taikomas neįgaliesiems, pensininkams su specialiais poreikiais, tremtiniams, buvusiems politiniams ir getų kaliniams, taip pat jaunoms šeimoms, registruojančioms pirmąjį būstą.

Vyriausybė sprendimą dėl fiksuoto mokesčio turėtų priimti jau netrukus, o jį priėmus, mokestis įsigaliotų nuo lapkričio 1 dienos.

Nustato pagal turto vertę

Registrų centro valdybos pirmininkas, teisingumo viceministras Julius Pagojus kalbėjo, jog dabar mokestis už nekilnojamo turto įregistravimą yra nustatomas pagal turto vertę.

„Institucijų ir jų išlaidų konsolidavimas leidžia daryti šiuos pakeitimus. Nekilnojamo turto registro įkainiai nebuvo keisti nuo 2007 metų, jau objektyviai negalėjo atitikti sąnaudų.

Pagal dabar galiojančius įkainius, jei fizinis asmuo registruoja nuosavybę į žemės sklypą, kurio vertė 20 tūkst. eurų, tai jis moka 38 eurus, o pagal naujus įkainius bus 25 eurai. Naujos statybos buto 100 tūkst. eurų vertės – mokėtų virš 31 euro. Juridiniams asmenims dabartinės kainos dar didesnės“, – spaudos konferencijoje kalbėjo J.Pagojus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Julius Pagojus, Registrų centro Valdybos pirmininkas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Julius Pagojus, Registrų centro Valdybos pirmininkas

Registrų centro atstovas spaudai Andrius Petraitis BNS sakė, jog mažėjantis mokestis didelės įtakos Registrų centro pajamoms nepadarys, nes mažėja sąnaudos.

„Pasikeitę įkainiai Registrų centro veiklai smarkios įtakos neturės, nes nauji tarifai yra paskaičiuoti pagal mūsų sąnaudas. Iš principo didelės įtakos mums neturės, ir viskas priklausys nuo rinkos aktyvumo. Ar rinka bus mažiau, ar daugiau aktyvi“, – teigė A.Petraitis.

Šių metų liepą prie Registrų centro turėtų būti prijungta Centrinės hipotekos įstaiga – jas sujungus, kasmet bus sutaupoma apie 750 tūkst. eurų. Būtent dėl šio sujungimo, anot J.Bernatonio, turėtų dar labiau sumažėti Registrų centro veiklos savikaina, ir dėl to ateityje bus galima dar mažinti įvairius mokesčius.

Registrų centras pernai gavo 30,21 mln. eurų pajamų – 3,3 proc. daugiau nei 2014 metais (29,251 mln. eurų), jo grynasis pelnas pernai padidėjo 3,6 karto iki 506,1 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“