„PPO – kraštutinė priemonė, kada visos kitos išnaudotos“, – trečiadienį Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje sakė R.Kriščiūnas. Pasak jo, kreipimasis į PPO galėtų būti svarstomas, jei problemų su Rusija neišeitų išspręsti dvišalio dialogo būdu.
Iki šios dienos Lietuva neturi oficialios informacijos dėl Rusijos pretenzijų Lietuvos gamintojų pieno produktų kokybei bei saugumui.
Viceministras taip pat pažymėjo, kad iki šios dienos Lietuva neturi oficialios informacijos dėl Rusijos pretenzijų Lietuvos gamintojų pieno produktų kokybei bei saugumui.
Seimo Užsienio reikalų komitetas trečiadienį aptaria naujausią informaciją apie situaciją pasienyje su Rusija, taip pat – apie eksportuojamų pieno produktų draudimą.
Rusija daugiau kaip prieš mėnesį buvo pradėjusi detalią Lietuvos automobilių patikrą pasienyje, vežėjų – vidaus muitinėse, o vėliau uždraudė pieno gaminių importą iš Lietuvos. Vėliau patikra pasienyje buvo atšaukta, pirmadienį buvo nutraukta ir sustiprinta vežėjų patikra, strigdžiusi krovinius.
Vis dar tęsiasi praėjusią savaitę pradėta lietuviškų pieno produktų importo į Rusiją blokada. Maskva teigia, kad tai padaryta dėl nepakankamo produktų saugumo, bet Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) pareigūnai tai vadina politiškai motyvuotu žingsniu.