Į 15min kreipėsi Klaipėdoje viešėjęs Dominykas. Vyras pasakojo sekmadienio vakarą nuvykęs į kino teatrą Klaipėdoje. Tikėjosi praleisti puikų vakarą, tačiau išsyk laukė nesusipratimas.
Pasijuto esąs diskriminuojamas
Paaiškėjo, kad norint pasižiūrėti filmą reikia turėti galimybių pasą.
„Pats galimybių pasas nėra problema, nes esu skiepytas, tačiau užsienyje. Todėl neturiu galimybės gauti QR kodo. Pagal Lietuvos įstatymus mano galimybių pasas yra mano užsienio vakcinacijos kortelė. Tačiau prieš perkant bilietus, kino teatro darbuotoja paprašė parodyti galimybių pasą. Aš, žinoma, labai ramus, parodžiau savo vakcinacijos kortelę ir buvau netikėtai apstulbęs. Darbuotoja man ir mano draugei bilieto nepardavė, nes negali nuskanuoti GP”, – pasakojo Dominykas.
Jis retoriškai klausia, kaip dabar jam gauti tą kodą.
Už kino teatro durų atsidūręs lietuvis pasijuto esąs diskriminuojamas, nors ir buvo pasiskiepijęs, ir turėjo tai įrodančius dokumentus.
Su panašia problema susidūrė ir Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Agnė. Ten jie kartu su vyru ir pasiskiepijo. „Nuėjome į kavinę ir mūsų paprašė galimybių paso. Paaiškinome, kad tokį turėtume, jei tik galėtume parsisiųsti. Padavėjai davėme dokumentus, rodančius, kad esame skiepyti. Ji žiūrėjo, nagrinėjo, galop sutiko aptarnauti“, – prisiminė savaitgalio nutikimą Agnė.
Dokumentas turi tokias pačias teises
Kaip aiškino Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Julijanas Gališanskis, galimybių paso užsienyje paskiepyti asmenys negauna, nes į e.sveikatos sistemą nėra galimybės perkelti duomenis apie užsienyje atliktą vakcinaciją.
„Todėl užsienyje paskiepyti asmenys vietoje galimybių paso gali naudoti užsienio šalies gydymo įstaigos išduotą vakcinacijos dokumentą. Jeigu dokumentas atitinka galimybių paso kriterijus, jis suteikia tokias pačias teises. Tačiau netrukus turėtų atsirasti ir galimybė įvesti į e.sveikatą užsienyje (ne Europos Sąjungoje) paskiepytų Lietuvos piliečių vakcinacijos duomenis“, – teigė ministerijos atstovas.