Anot V.P.Andriukaičio, siekiant pokyčių vaikų, moksleivių ir visos visuomenės mityboje reikalingos milžiniškos visų pastangos, keistis turės ir gamintojai.
„Lietuvoje prasidėjo geros, naudingos ir reikalingos diskusijos, ir manau, kad jos duos rezultatą. Po metų kitų daug kas turės pasikeisti, ir ypač turi pasikeisti tie žaidėjai rinkoje, kuriems pelnas ir komercija rūpi, o ne žmonių sveikata“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė V.P.Andriukaitis.
„Sveikas maistas yra tik bendras žodis, o tai, kad tos mitybos politikos užduotys būtų realizuotos, reikalingos milžiniškos visų pastangos: mokyklų, savivaldybių, maisto pramonės darbuotojų, maitinimo įstaigų ir, neabejotinai, Seimo ir Vyriausybės sprendimų dėl mitybos politikų įgyvendinimo. Čia yra į ką atsiremti, yra labai daug europinių dokumentų, kurie pagrįsti mokslinėmis studijomis“, – kalbėjo eurokomisaras.
Komentuodamas kilusį nepasitenkinimą pasikeitus vaikų maitinimo reikalavimams V.P.Andriukaitis teigė, kad „visos tvarkos išbandomos praktikoje ir, jei praktikoje yra bėdų, nieko nėra geriau kaip tas bėdas viešai aptarti ir mėginti keisti“.
„Aš netikiu, kad galima iš lubų nuleisti idealų sprendimą, taip nebūna. Jau tai, kad viešojoje erdvėje prasideda diskusijos, yra milžiniškas pasiekimas, pagaliau prabundama iš miego“, – tvirtino už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys.
Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas sakė, kad mintis vaikus maitinti sveikai yra prasminga, bet jos įgyvendinimas nebuvo sklandus.
„Gerai, teisinga ir prasminga, kad sveikas maistas ir vaikai maitinami sveiku maistu, bet tai, kaip tai padaryta, yra ištrauktas iš konteksto vienas dalykas, numestas ir pasakyta, va tai reikia daryti“, – žurnalistams sakė D.Trečiakauskas.
„Problema, kurią matome, kad nėra tarpinstitucinio bendradarbiavimo, nėra visuminio holistinio požiūrio, kas yra sveika gyvensena“, – kalbėjo Lietuvos tėvų forumo atstovas.
Nuo rugsėjo įsigalioję nauji vaikų mitybos reikalavimai sukėlė dalies tėvų nepasitenkinimą.
Socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje pasirodė pasakojimai, kad vaikai sveiko maisto nevalgo, iš vaikų darželių grįžta alkani ir t. t.
Nuo rugsėjo įsigaliojus naujoms vaikų maitinimo taisyklėms darželiuose, mokyklose, stovyklose ar socialinės globos įstaigose negali būti siūloma pieno produktų su glajumi, glaistu, šokoladu ar kremu, valgomųjų ledų, rūkytų mėsos gaminių. Taip pat draudžiami džiūvėsėliuose volioti ar džiūvėsėliais pabarstyti kepti mėsos, paukštienos ir žuvies gaminiai, padažai su spirgučiais, silkė.
Apraše nustatyti ir didžiausi leidžiami cukraus bei druskos kiekiai, privalomas skaidulinių medžiagų kiekis vaikams tiekiamuose maisto produktuose ir patiekaluose, priartinant juos prie sveikatai palankių maisto produktų, ženklinamų tarptautiniu Rakto skylutės simboliu.