Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 04 26

V.Benkunskas – apie Vilniaus tarybos nariams skiriamas išmokas: mes turime lubas ir ta suma maža

Žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus analizuoti, kiek ir už ką pinigų pasiima atskirų savivaldybių tarybų nariai, į klausimus apie tai tenka atsakinėti ir naujajam Vilniaus miesto merui Valdui Benkunskui. Tiesa, sostinės politikų išlaidų analizės A.Tapinas dar nėra atlikęs, tačiau jau viešai sakė, jog tikisi iš savivaldybės atvirų atsakymų.
Valdas Benkunskas
Valdas Benkunskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Išanalizavęs Pagėgių savivaldybės tarybos ir jos vadovų gautas išmokas, A.Tapinas teigė, kad „Pagėgių politikai gali pretenduoti į ciniškiausių, originaliausių ir kartu bukiausių sukčių vardus“.

Plačiau skaitykite čia: A.Tapinas ištyrė išmokas Pagėgių politikams: „Piktnaudžiauja ir klastoja dokumentus faktiškai visi“.

Pagėgių savivaldybės atstovai, minėti A.Tapino tyrime, antradienį vengė atsakinėti į klausimus apie jo išvardintus dalykus, teisindamiesi dar nematę to įrašo.

Tai ne pirmoji savivaldybė, kurios vadovų ir tarybos narių išlaidas išanalizavo A.Tapinas. Tiesa, ne iš visų jis sako gaunantis atsakymus, todėl, kaip rašė feisbuke, su teisininkais „baigia šlifuoti“ ir žada jau trečiadienį išsiųsti „teisines pretenzijas dėl informacijos nepateikimo ir ribojimo Kauno, Kauno rajono, Palangos ir Jonavos rajono savivaldybių vadovams“.

Vilniaus eilė irgi ateis, tvirtina žinomas visuomenininkas ir žurnalistas: „Nusprendžiau atidaryti dar vieną Sostinės krepšelį, kuriame bus Vilnius, nes vis dėlto reikėtų žinoti, kaip su išmokomis tvarkėsi sostinės politikai. Artimiausiu metu naujiesiems miesto vadovams bus išsiųstas prašymas pateikti visų tarybos narių išmokų ataskaitas ir patvirtinančius dokumentus. Tikiuosi, kad bent jau Vilniuje nebus problemų gauti šituos duomenis.“

Visus duomenis žada pateikti

Naujasis Vilniaus meras V.Benkunskas sakė, kad duomenis sostinės savivaldybė tikrai pateiks.

„Mes galime garantuoti ir pažadėti, kad visus duomenis pateiksime. Galbūt Vilniaus miesto savivaldybė yra išskirtinė, nes mes jau daug metų, turbūt tris kadencijas iš eilės, turime fiksuotą pinigų sumą kanceliarinėms išlaidoms, kuri siekia 300 eurų (anksčiau buvo tūkstantis litų).

Kaip tarybos nariai leidžia šituos pinigus, mes pateiksime. Sąrašas baigtinis išlaidų irgi jau daug metų yra nusistovėjęs, duomenys bus pateikti. O analizuoti ir vertinti galės tie, kas norės tai daryti“, – sakė V.Benkunskas.

Jis neneigė ir pats šias išmokas gaudavęs, naudojosi, kaip sako, tuo, „kas leidžiama pagal reglamentą“.

Uždirba Vilniuje apie 600 eurų

V.Benkunskas akcentavo, kad Vilniaus savivaldybėje nustatytos lubos ir sąrašas, kam tuos pinigus, kurių suma išties nedidelė, galima išleisti. Į šių išlaidų sąrašą patenka ir degalai, automobilio techninė priežiūra, gali būti automobilio nuoma, komunikacinės paslaugos ir t. t.

Nors pripažino, kad pagal įstatymą kai kurios išlaidos buvusios apibrėžtos gana keistai.

Tarkim, galėjai išleisti tarybos nario ataskaitos platinimui, bet ne jos parengimui. Esą tokių nesusipratimų būta ir daugiau, tačiau naujajame Vietos savivaldos įstatyme viskas sudėliota kur kas aiškiau.

Paklaustas, ką mano dėl tokių skandalingų iškeltų faktų kitose savivaldybėse, V.Benkunskas labai kritikuoti kolegų nebuvo linkęs.

Tarybos narys neturi jaustis kaltas ar skolingas, jeigu jis naudoja pinigus savo veiklai, kaip nustato teisės aktai.

Jo teigimu, esama šioje situacijoje įvairių aspektų: „Visų pirma, žmonės traktavo, kad tai pajamų dalis. Tarybos nario atlyginimas nėra didelis, valandinis įkainis, kuris yra minimalus, todėl tokį pajamų gavimą formaliai traktavo kaip ne galimybę, o kaip prievolę viską išleisti.

Antras dalykas – galime lyginti su Seimo narių parlamentinėmis lėšomis ir pan., istorijos apie tai laikas nuo laiko pakeliamos, kiek gėlių kas perka, kiek kilometrų nuvažiuoja. Čia toks panašus žanras, kuris po šių analizių gal bus reglamentuotas kitaip, kas būtų sveikintina.

Tarybos narys neturi jaustis kaltas ar skolingas, jeigu jis naudoja pinigus savo veiklai, kaip nustato teisės aktai. Gal iš viso reikėtų atsisakyti šitų kanceliarinių išmokų, pakeisti įstatymą, padidinti tą patį valandinį atlyginimą, kuris yra skiriamas tarybos nariams, tada klausimas užsidarytų.“

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Benkunskas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Benkunskas

Dabar esą yra dvilypumas – lyg ir pinigai skiriami, bet juos leisdami tarybos nariai jaučiasi kalti. Tai, anot V.Benkunsko, yra viena iš priežasčių, kodėl taip sunku prisivilioti žmones kandidatuoti į tarybą ir joje dirbti. Ypač kalbant apie profesionalus, nes atlyginimai itin kuklūs.

Vilniuje tarybos nario atlyginimas siekia apie 600 eurų ir priklauso nuo to, kiek valandų dirbama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs