2023 01 10

V.Blinkevičiūtė apie pensinio amžiaus ilginimą iki 72 metų: tai nerealu – nereikia gąsdinti žmonių

Politikams ir ekspertams diskutuojant dėl galimo pensinio amžiaus ilginimo iki 72 metų, opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad tai daroma ne laiku ir ne vietoje, rašoma LSDP pranešime spaudai.
Vilija Blinkevičiūtė
Vilija Blinkevičiūtė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Įsismarkavusias diskusijas dėl galimo išėjimo į pensiją 72 metų vertinu neigiamai. Kaip dar vieną žmonių gąsdinimą. Juk žmonės seka įvykius ir tada klausia savęs, ar iki savo mirties tos pensijos sulauks. Apie tai dabar negali būti jokių kalbų.

Visų pirma todėl, kad Lietuvoje pensinis amžius jau palaipsniui didinamas. 2026-aisiais moterų ir vyrų pensinis amžius bus 65 metai. Iš esmės tai atitiks Europos Sąjungos (ES) vidurkį“, – teigia V.Blinkevičiūtė.

LSDP pirmininkė pabrėžia, kad šiuo metu Lietuvos senjorų pensijos ir taip yra vienos mažiausių Europoje, o pagal vidutinę mūsų šalies gyventojų trukmę irgi esame ES antirekordininkai.

„Vyrai Lietuvoje šiandien gyvena vidutiniškai 70 metų, o moterys – 80 metų. Taigi situacija labai bloga – Lietuvoje gyvename vidutiniškai 6-7 metais trumpiau nei ES piliečiai. O pensijos Lietuvoje – vienos iš mažiausių. Svarbu pažymėti, kad ES nekelia jokių privalomų reikalavimų valstybėms dėl pensinio amžiaus ilginimo“, – sako V.Blinkevičiūtė.

Buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės teigimu, Europos Komisija yra parengusi adekvačių, saugių ir tvarių pensijų dokumentą. Pasak V.Blinkevičiūtės, jame teigiama, kad pensinį amžių rekomenduojama susieti su didėjančia gyvenimo trukme.

„Europa sparčiai sensta, todėl tokie siūlymai – noras užtikrinti tvirtesnę pensijų sistemą. Vis dėlto būtina pažymėti, kad tame dokumente sudėti svarbūs saugikliai. Valstybės turi sudaryti sąlygas ir skatinti žmones kuo ilgiau likti darbo rinkoje. Labai svarbu yra padėti vyresnio amžiaus žmonėms išsaugoti reikiamą profesinę sveikatą bei gebėjimus kuo ilgiau dirbti, suteikti jiems galimybes mokytis, keisti profesiją, esant reikalui – pritaikyti jiems darbo vietas.

Darbdaviai turi būti motyvuojami kuo ilgiau išlaikyti vyresnio amžiaus darbuotojus bei jų patirtį perduoti jaunimui. Taigi vyresnio amžiaus žmonėms būtinos specialios sveikatingumo, reabilitacijos, perkvalifikavimo bei įdarbinimo priemonės“, – priduria LSDP pirmininkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų