– Jūs viena pirmųjų, jei ne pirmoji iš aukščiausių valstybės valdžios pareigūnų, kuri pradėjo naudoti – bent jau mano akimis – dabar vokiečių ir prancūzų politikų naudojamą komunikaciją apie dabartinę situaciją. Sakote, reikia vertinti blaiviai ir taip pat nustoti svaigintis pinigų lietumi. Kodėl ėmėtės tokios komunikacijos strategijos?
– Aš manau, kad dabar labai svarbu, gal net ypač svarbu, yra atvirai ir nuolat kalbėti apie tai, kokia yra situacija, koks yra laukiamas šis rudens ir žiemos sezonas. Taip, jis nebus lengvas, kartu nereikėtų jo dramatizuoti, bet būtent toks nuolatinis komunikavimas, atviras komunikavimas apie laukiamus sprendimus, apie tai, kas yra realu ir kokie gali būti realūs lūkesčiai, manau, yra svarbu ir dabartiniu laikotarpiu to reikia.
– Kokį savo vaidmenį matote dabartinėje politinėje situacijoje?
– Seimo pirmininko vaidmuo – tai visuomet yra kompromisų paieška, tai yra moderatoriaus vaidmuo. Na, suprantama, esu vienos iš valdančiąją koaliciją sudarančių partijų vadovė, bet aš visuomet stengiuosi laikytis maksimaliai nešališkai, kiek tai yra įmanoma, ir būti tuo politinės arenos veikėju, kuris yra labiausiai linkęs ieškoti sprendimų situacijoms ir užtikrinti bendrą darbą parlamente, kaip tai sudėtinga kartais bebūtų.
– Tuo metu prezidentas ir prezidento patarėjai viešoje erdvėje siūlo lieti pinigus: tiek kompensacijoms už elektros energijos vartojimą, tiek socialinėms išmokoms, jų didinimui, minimalios algos, neapmokestinamų pajamų dydžio didinimui. Ir dar sako, kad ir verslui visai gerai būtų padėti. Kodėl tokiu svarbiu metu valstybės galvų komunikacija skiriasi?