„Vertinu, kad visų institucijų sprendimus reikia traktuoti vienodai ir gerbti, tai šį sprendimą taip pat gerbiu“, – sekmadienį BNS sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Ji nekomentavo Prezidentūros pozicijos, jog G. Nausėda su ambasadoriumi E. Bajarūnu lankydamasis miuzikle, negavo dovanų ir vykdė Konstitucijoje numatytas prezidento pareigas.
Tiesiog, pakartosiu tai, ką sakiau, kad visų institucijų sprendimai, jie remiasi tyrimais padarytais, argumentais, jie yra gerbtini“, – sakė Seimo pirmininkė.
VTEK nustatė, kad G. Nausėdos ir E. Bajarūno apsilankymas miuzikle Londone buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.
Komisija konstatavo, kad prezidentas pasinaudojo savo statusu ir padėtimi asmeninei naudai – bilietams į spektaklį – gauti, o bilietus jam ir jo žmonai pripažino neteisėta dovana, kurią priimti draudžia įstatymas.
Tuo metu E. Bajarūnas pripažintas pažeidęs įstatymo nuostatas, įpareigojančias nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti tarnybines pareigas. Šios nuostatos taip pat draudžia tarnybines pareigas ir tarnybinį statusą naudoti asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.
Pats G. Nausėda teigė nemanantis, kad supainiojo interesus kartu su ambasadoriumi Londone apsilankęs spektaklyje už ambasados lėšas.
E. Bajarūnas irgi sako vykdęs savo kaip ambasadoriaus pareigas, svarsto skųsti VTEK sprendimą teismui.
Užsienio reikalų ministerija trečiadienį sakė, kad žada atlikti tarnybinį tyrimą dėl E. Bajarūno ir pridūrė nemananti, kad jis galėtų sugrįžti grįžti dirbti į ambasadą Londone.
Pernai pavasarį G. Nausėdai lankantis Londone, ambasadorius Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas pakvietė jį su sutuoktine į miuziklą „Operos Fantomas“, o bilietus nupirko už ambasados pinigus.
Vėliau ambasadorius teigė, kad tai buvo nesusipratimas, kurį ištaisė ir sumokėjo iš savo lėšų. Bilietai kainavo 1,6 tūkst. eurų.