I.Šimonytė akcentavo, kad bus stebimi gyventojų mobilumo duomenys.
„Ir, jeigu matysime, kad mobilumas nėra sumažėjęs pakankamai, tai reikės, matyt, svarstyti apie tas priemones, kurios tą mobilumą galėtų sumažinti. Tos priemonės jau būtų Seimo prerogatyvoje“, – nurodė ji.
I.Šimonytė aiškino, kad komendanto valandos apribojimai, tarkime, dėl galimybės išeiti iš namų, taikomi beveik visose Europos valstybėse.
Premjerė sakė nenorinti nieko gąsdinti nepaprastąja padėtimi, nes ten yra ir tokių apribojimų, pavyzdžiui, žiniasklaidos laisvei, kurie šiuo atveju nėra reikalingi.
„Tikrai ne apie tai eina kalba. Eina kalba apie tai, kad, jeigu nesusitarsime ir nesusiimsime, ir nesugebėsime taisyklių laikytis, suprasdami, kokia rimta yra situacija, tai tiesiog reikės tada tam tikrų ir prievartinių priemonių, ir didesnio įgaliojimo priežiūros, teisėsaugos institucijoms“, – pabrėžė I.Šimonytė.
Tikisi, kad laikysis reikalavimų
Ketvirtadienį prieš Seimo plenarinį posėdį V.Čmilytė-Nielsen aiškino, kad, esant reikalui, reikės svarstyti klausimą dėl nepaprastosios padėties.
„Dabar visgi viliuosi, kad tie apribojimai, kurių imtasi, kad jie pasieks rezultatą ir kad užsikrėtimų skaičius ir, žinoma, mirčių skaičius kris. Mes matysime jau labai greitai, ar tos priemonės pasiteisino“, – sakė ji.
„Pakeitė plokštelę“
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys buvęs premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad dar spalio mėnesį kai kurie valdantieji kritikavo griežtinimus įvedusią buvusią valdžią.
„Pažiūrėkime, kokie pasakymai buvo spalio mėnesį – ir ponios Aušrinės Armonaitės, kada mes uždarinėjome barus Vilniaus mieste, naktinius klubus. Sakė, nereikia nieko daryti, nereikia baudžiamųjų priemonių, reikia tiesiog edukuoti žmones, mes jau žinome, kas yra virusas, suprantame, kam tos baudžiamosios policinės priemonės. Tai dabar kažkaip plokštelė pasikeitė. Tai reikia jų klausti, kada jie buvo nuoširdūs: tada ar dabar“, – komentavo buvęs premjeras.
Anot S.Skvernelio, toks politikavimas buvusiai Vyriausybei priimant reikiamus sprendimus privertė žmones abejoti, ar sugriežtinimai reikalingi, gal situacija nepavojinga.
„Tas netinkamas politikavimas tikrai, manau, išblaškė mūsų visuomenę ir daugelis žmonių tiesiog (mano, kad – red. past.) ir pavojus sumažėjo, tas laisvės pojūtis atsirado. Ir dabar atgal sugrąžinti viską tokiomis griežtomis priemonėmis sudėtinga. Jeigu žmonės patys nesupras ir nenorės, nieko nepadarys nei komendanto valandos, nei kiti griežčiausi policiniai metodai“, – įsitikinęs jis.