„Aš manau, kad tai nebūtų tragedija. Ypač vertinant tai, kad didžiausia opozicinė frakcija tikrai nelabai lanksčiai elgiasi – tai viena, bet kas yra kur svarbiau – išsirinkusi opozicijos lyderį, ji bet kokiu atveju bus atstovaujama Seimo valdyboje“, – antradienį prieš balsavimą dėl Seimo pirmininko pavaduotojų žurnalistams komentavo V.Čmilytė-Nielsen.
Ką teiks į šias pareigas, politikė neatskleidė.
„Netrukus užregistruosiu siūlomas kandidatūras. Aš girdžiu, ką sako opozicija, vakar buvau susitikusi tiek su Ramūnu Karbauskiu, tiek su Algirdu Sysu, su pozicijos atstovais taip pat, tai netrukus paskelbsiu savo sprendimą“, – sakė ji.
V.Čmilytė-Nielsen teigė, kad kandidatus rinksis pagal jiems reiškiamą paramą.
„Mano pasirinkimas yra susijęs, visų pirma, su noru, kad teikiami kandidatai sulauktų kuo platesnio palaikymo. Taip pat, aišku, girdžiu ir opozicijos atstovus, kurie iš esmės nėra labai lankstūs ir nori labai konkrečių kandidatų. Vertindama visą šitą informaciją ir kalbėdama su kitomis frakcijomis, priimsiu sprendimą“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.
A.Norkienė sako, kad jos kandidatūra bus pateikta
Vėliau pas ją kabinete Seime apsilankė ir pati A.Norkienė. LVŽS frakcija dėl jos kandidatūros nepersigalvojo, nors V.Čmilytė-Nielsen prašė paieškoti kito kandidato.
„Yra toks frakcijos sprendimas. Taip, aš esu mūsų frakcijos kandidatė“, – žurnalistams komentavo A.Norkienė.
Paklausta, ar Seimo pirmininkė antradienį teiks jos kandidatūrą į savo pavaduotojus, A.Norkienė tai patvirtino.
„Taip, ji nusiteikusi teikti“, – nurodė politikė.
Ji teigė supratusi, kad Seimo pirmininkei Seimo darbo nesinori pradėti nuo skyrimų, kurie galbūt liktų be daugumos paramos.
„Iš dalies aš ją supratau“, – tikino LVŽS atstovė.
„Manau, tai yra demokratija, yra opozicinė frakcija, kuri frakcijos sprendimu teikia kandidatą. Tai, aš manau, yra aukščiausia demokratijos išraiška ir tą reikėtų priimti kaip žmonių sprendimą“, – pažymėjo A.Norkienė.
V.Čmilytė-Nielsen per antradienio Seimo posėdį turėtų pateikti dar keturių Seimo vicepirmininkų kandidatūras.
Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas gali turėti ne daugiau kaip septynis pavaduotojus. Tačiau koalicijos partneriai yra sutarę, kad jų bus šeši, ne mažiau kaip du iš jų turi būti opozicijos atstovai.