„Kadangi vizitas vyksta minint pirmąsias Lietuvos ir Japonijos strateginės partnerystės pasirašymo metines, papasakojau apie šią partnerystę įgyvendinantį Lietuvos institucijų – ministerijų, vyriausybinių agentūrų ir įmonių – veiksmų planą 2023–2025 metais“, – pranešime sakė parlamento vadovė.
„Pasinaudojusi proga pasiūliau Japonijos parlamento komitetus glaudžiau bendradarbiauti su atitinkamais Seimo komitetais, keistis vizitais ir dalyvauti parodose, pavyzdžiui, Baltic Miltech, kad ši strateginė partnerystė stiprėtų“, – pridūrė ji.
Pasak V.Čmilytės-Nielsen, Lietuva ir Japonija yra bendramintės, kurias vienija demokratijos vertybės, pagarba tarptautinėms normoms, įstatymo viršenybės, laisvosios rinkos, žmogaus teisių ir laisvių principams.
„Šiandienos susitikimuose sakiau, kad Indijos ir Ramiojo vandenynų strategijoje Lietuva mato Japoniją kaip svarbią partnerę stiprinant taisyklėmis grindžiamą pasaulio tvarką ir plėtojant ryšius su kitomis šio regiono valstybėmis. Pakviečiau Japonijos parlamento atstovus į kitais metais Seime rengiamą konferenciją Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono saugumo tema.“, – sakė ji.
Kiek anksčiau V.Čmilytė-Nielsen susitikimo su moterimis lyderėmis, lankėsi Vasedos universiteto miestelyje, kur vyko gėlių padėjimo ceremonija prie Japonijos diplomato Čiunės Sugiharo atminimo akmens.
Antrojo pasaulinio karo metais dirbdamas Lietuvoje Č.Sugihara padėjo išsigelbėti tūkstančiams žydų.
Seimo pirmininkė vizitą Japonijoje baigs atidarymo kalba didžiausiame Lietuvos kultūrą Japonijoje pristatančiame festivalyje „Lithuania NOW“.