„Mano manymu, šiuo atveju kalbu ne vien kaip Seimo pirmininkė, bet ir kaip Liberalų sąjūdžio pirmininkė, mes turėtume tęsti konstruktyvų bendradarbiavimą šioje koalicijoje ir tą tikrai siūlysiu kolegoms tiek savo partijoje, tiek koalicijoje tą daryti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė politikė.
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija ketvirtadienį taip pat pranešė sieksianti išsaugoti dabartinę koaliciją ir jos veiksnumą, o su koalicijos partneriais Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD) tikisi išlaikyti dalykinius santykius.
„Nors šiomis dienomis politinė suirutė pasiekė virimo temperatūrą, atskirkime pavienes personalijas nuo valdančiųjų partijų bendruomenių. Su Tėvynės sąjunga tebeturime darbingą koaliciją ir tikimės ją toliau išlaikyti“, – pranešime sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
Anot pranešimo, jeigu liepos mėnesį atsistatydins dabartinė Vyriausybė, Liberalų sąjūdis pasisako už naujo Ministrų kabineto scenarijų kartu su TS-LKD.
„Nors konservatorių partijos pirmininko kaltinimai ir personalinis mobingas Seime uždegė ne vieną laužą, siekiame nesudeginti tiltų su pačia partija“, – sakė E.Gentvilas.
Laisvės partijos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė yra sakiusi, kad premjerei I.Šimonytei atsistatydinus koalicijos sutartis baigs galioti, nes sutartyje nurodyta, jog šios koalicijos Vyriausybei vadovauja būtent I.Šimonytė.
„Koalicijos sutartyje yra parašyta, kad koaliciją teikia premjerė Ingrida Šimonytė. Vadinasi, turės susidaryti kokia nors kita koalicija, susitarti dėl programos pirmiausia, o tada dėl premjero ar premjerės“, – trečiadienį LRT televizijai kalbėjo A.Armonaitė.
Anot jos, Laisvės partija svarstytų, ar dalyvauti kitoje koalicijoje.
Po Seimo rinkimų 2020 metų pabaigoje valdančiąją koaliciją sudarė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Šios trys partijos šiuo metu parlamente turi 74 atstovus.