2019 08 22 /13:03

V.Landsbergis prašo „Amazon“ vadovo išimti prekes su sovietų simboliais

Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis ketvirtadienį kreipėsi į JAV interneto prekybos gigantą „Amazon“ su prašymu išimti prekes, ant kurių yra sovietiniai simboliai.
Vytautas Landsbergis
Vytautas Landsbergis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Viešą laišką „Amazon“ vadovui Jeffui Bezosui buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas paskelbė Baltijos šalių okupaciją lėmusio nacių ir sovietų pakto 80-ųjų metinių išvakarėse.

„Jūsų įkurtame „Amazon“ platinamos prekės su komunistinės tironijos SSRS, vykdžiusios karo nusikaltimus ir genocidą su hitleriniu režimu, simboliais. Konkrečiai – ant sofos pagalvėlių ir vaikiškų marškinėlių pavaizduoti „kūjis ir pjautuvas“, – rašo V.Landsbergis.

„Manau, kad jūs asmeniškai galėjote apie tai nežinoti, tad prašau atkreipti dėmesį į mano kreipimąsi ir imtis priemonių“, – teigiama laiške.

„Rugpjūčio 23-ioji, žinoma kaip kruvino Antrojo pasaulinio karo pradžia dėl 1939-aisiais, prieš 80 metų, pasirašyto nusikalstamo Stalino ir Hitlerio pakto, būtų tinkamiausias metas sustabdyti tokį netiesioginį „švietimą“. Mūsų planetoje plintant žiaurumui niekas neturėtų likti abejingas net ir „juokingiems“ simboliams“, – rašo V.Landsbergis.

„Scanpix“ nuotr./Jeff Bezos
„Scanpix“ nuotr./Jeff Bezos

Jis laišką paskelbė feisbuke.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuvos diplomatai taip pat yra paprašę „Amazon“ išimti prekes su sovietų simboliais.

„Tai žeidžia. Nacizmo atnešta tragedija pasauliui geriau žinoma, bet stalinizmo nusikaltimai dažniau nutylimi. Tai istorinio teisingumo atstatymo klausimas“, – BNS ketvirtadienį sakė L.Linkevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Linkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Linkevičius

Pernai rugsėjį Lietuvos diplomatai pranešė gavę amerikiečių prekybos tinklo „Walmart“ pažadą pašalinti iš prekybos drabužius su sovietų simboliais, reaguojant į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių kritiką.

1939 metų rugpjūčio 23 dieną naciai ir sovietai pasirašė Molotovo-Ribetropo paktą, juo pasidalijo įtakos sferomis Rytų Europoje. Šis paktas lėmė dešimtmečius trukusią sovietinę okupaciją.

Baltijos šalių politikai ne kartą yra raginę tarptautines bendroves neprekiauti prekėmis su sovietų simboliais, nes jos žeidžia sovietų teroro aukas.

Antrojo pasaulinio karo metais Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, į lagerius ir tremtį išvežta daugiau nei ketvirtis milijono šalies gyventojų, per ginkluotą pasipriešinimą žuvo per 20 tūkst. partizanų ir jų rėmėjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai