„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 01 22

V.Pranckietis atsuka nugarą A.Širinskienės komisijai: lauks klausimų raštu

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį buvo kviečiamas liudyti politinės korupcijos tyrimą atliekančiai, „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujamai Seimo laikinajai komisijai, kuri aiškinasi galimą įtaką Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Tačiau V.Pranckietis liudyti neis.
Viktoras Pranckietis ir Agnė Širinskienė
Viktoras Pranckietis ir Agnė Širinskienė / 15min nuotr.

„Neis. Oficialus raštas mums atėjo tik šiandien, o darbotvarkė suplanuota stipriai iš anksto. Prašome pateikti klausimus raštu“, – posėdžio, į kurį kviečiamas V.Pranckietis išvakarėse, 15min nurodė Seimo pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė.

Komisijos pirmininkė A.Širinskienė Seimo pirmininko posėdyje laukė jau praėjusią savaitę. Tačiau tuomet paaiškėjo, kad V.Pranckietis oficialiai nė nebuvo pakviestas.

A.Širinskienė BNS tikino, kad po savaitės Seimo pirmininkas jau apsilankys.

„Kadangi tai yra asmuo, apie kurio kabinetą kalbama, kadangi yra pranešimai spaudai (dėl situacijos VTEK – BNS), mes tikrai turėsime pakviesti jį ir išgirsti. (...) Kitą posėdį mes tikrai nusimatysime darbotvarkėje ir apsiklausime“, – BNS po komisijos posėdžio praėjusią savaitę sakė laikinosios komisijos pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė.

Komisija aiškinasi istoriją dėl buvusio VTEK Prevencijos skyriaus vedėjo Mindaugo Siaurio atleidimo aplinkybių.

„Valstiečių“ lyderiai šioje istorijoje buvusį bendražygį Seimo narį Povilą Urbšį kaltina poveikiu VTEK. Jų teigimu, buvęs Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas galėjo nurodyti VTEK nariams M.Siaurį atleisti iš pareigų. Šioje istorijoje minimas ir Seimo pirmininkas, rengęs pasitarimą dėl situacijos VTEK.

Seimo pirmininkas V.Pranckietis 2017 metų kovą Seime svarstant R.Valentukevičiaus atsistatydinimo klausimą yra sakęs, kad „per­mai­nos ir ko­mi­si­jos su­dė­ties, ir ko­mi­si­jos dar­buo­to­jų sudėties tu­rė­tų bū­ti įgy­ven­din­tos ar­ti­miau­sio­je at­ei­ty­je“.

„Ko­mi­si­jos įvaiz­dis yra, tur­būt sa­ky­ti žo­dį „su­kom­pro­mi­ta­vęs“ bū­tų drą­su, bet tik­rai taip, tai ga­lė­tu­me va­din­ti šva­ros ko­mi­si­ja, o mes ja nu­sto­jo­me ti­kė­ti“, – kalbėjo V.Pranckietis.

Tačiau anksčiau apie P.Urbšio galimas nuodėmes prabilę „valstiečių“ lyderiai V.Pranckiečio nusižengimų nematė ir kalbėjo, kad jo situacija ir vaidmuo istorijoje visai kitas.

Seimas praėjusių metų rugsėjo pabaigoje sudarė komisiją aiškintis suinteresuotų asmenų ar jų grupių galbūt neteisėtą įtaką, poveikį rinkimų eigai, koalicijų formavimui, parlamentinių frakcijų, atskirų politikų darbui, partijų ir visuomeninių judėjimų veiklai bei finansavimui, teisėkūros procesams,valstybės valdomų įmonių, viešųjų įstaigų vadovų, valdymo ar priežiūros organų narių rinkimui, skyrimui.

Savo išvadas tyrėjai turėtų pateikti iki šių metų gegužės 1 dienos. Tuo metu vyks prezidento, Europos Parlamento rinkimų kampanija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs