Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 10 17 /13:14

V.Pranckietis perbalsavimą dėl nepasitikėjimo vadina „širinskinine“ desperacija

Valdančiųjų siekius perbalsuoti dėl nepasitikėjimo juo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis vertina kaip pastarųjų desperaciją.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Vyksta bet kokia desperacija, vadinkime ją širinskinine desperacija, su R.Karbauskio ir J.Bernatonio pagalba. Vykdo destrukciją Seime ir manau, kad jų veiksmai turi būti vertinami ir visuomenės, ir žiniasklaidos, ir galų gale to paties Seimo, nes peržengiamos visos padoraus proto ribos su tokiomis manipuliacijomis“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V.Pranckietis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovės „valstietės“ Agnės Širinskienės reikalavimu Seimas ketvirtadienį balsavo ir pareiškė nepasitikėjimą balsus dėl V.Pranckiečio antradienį skaičiavusiai grupei.

Tuo pagrindu A.Širinskienė frakcijos vardu pasiūlė kitą antradienį perbalsuoti dėl nepasitikėjimo parlamento vadovu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

V.Pranckiečio vertinimu, paskelbus nepasitikėjimą balsų skaičiavimo grupei ir sudarius naują, ši nebent galėtų perskaičiuoti įvykusio balsavimo biuletenius. Jų buvo vienuolika.

„Nežinau, ką reiškia toks balsavimas, kai nepasitikima komisija, kuri balsus yra suskaičiavusi. Dabar kita komisija galbūt turėtų perskaičiuoti balsus, kurie buvo. Balsai yra saugomi, jei bus reikalaujama juos perskaičiuoti, juos perskaičiuos“, – sakė Seimo pirmininkas.

Parlamento vadovas taip pat svarstė, jog laikas formuoti naują daugumą, jei dabartinė veikia, jo žodžiais, destruktyviai.

„Nieko naujo, bet gal atsimuš jie kada nors į paprastą sieną, galvojau, kad mes pradėsime dirbti, bet jie nori ir toliau nedirbti. Kokia ta dauguma – jei dauguma destruktyvi, reikia formuoti kitą daugumą, žmonės ir toje frakcijoje nori dirbti normaliai“, – sakė V.Pranckietis, bet daugiau minties apie naują daugumą neplėtojo.

Parlamento vadovas taip pat svarstė, jog laikas formuoti naują daugumą, jei dabartinė veikia, jo žodžiais, destruktyviai.

Seimo narys konservatorius teisininkas Stasys Šedbaras stebėjosi, kad dėl galimų procedūrinių pažeidimų nesikreipta į Etikos ir procedūrų komisiją, bet pareikštas nepasitikėjimas balsų skaičiuotojais.

„Dabar arklys pastatytas už vežimo, ne prieš vežimą. (...) apeinant Etikos ir procedūrų komisiją, kuri yra vienintelė kompetentinga tokiems klausimams, daugumos balsavimo būdu tie klausimai yra sprendžiami“, – sakė jis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Stasys Šedbaras
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Stasys Šedbaras

S.Šedbaras atkreipė dėmesį, kad Etikos komisija jau nagrinėja kitus skundus dėl nenumatyto Seimo posėdžio surengimo antradienį, kai balsuota dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu.

Konservatorius teigė, kad tik Seimo daugumos balsai lems, ar į antradienio Seimo posėdžio darbotvarkę bus įtrauktas klausimas dėl nepasitikėjimo parlamento pirmininku.

Seime ketvirtadienį A.Širinskienės pakartotiniu prašymu surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo grupe, skaičiavusia balsus dėl V.Pranckiečio.

Už tai, kad balsų skaičiavimo grupei būtų pareikštas nepasitikėjimas, ketvirtadienį balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo aštuoni ir du susilaikė.

Argumentuodama pareikštu nepasitikėjimu, TTK pirmininkė A.Širinskienė frakcijos vardu paprašė kitos savaitės antradienį perbalsuoti dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku.

Klausimas tuomet nutrauktas, prasidėjus Vyriausybės valandai.

Antradienį nenumatytame posėdyje surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu žlugo, jame dalyvavus tik 11 Seimo narių.

Procedūrą iš pradžių inicijavę valdantieji protestuodami balsavime nedalyvavo, nes procedūrą norėjo surengti ketvirtadienį, kuomet tikėjosi užtikrinti reikiamą balsų skaičių.

Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikėjo ne mažiau kaip 71 balso „už“.

Nepasitikėjimą balsų skaičiavimo komisija A.Širinskienė argumentavo tuo, kad ji nebuvo patvirtinta parlamente. Be to, palyginti su tyrinio posėdžio metu paskelbta komisijos sudėtimi, pasikeitė du nariai: tik vienu atveju „valstietė“ Rima Baškienė supainiojo pavardę skaitydama sąrašą, o kitu – posėdyje nebuvusį konservatorių Vytautą Kernagį išties pakeitė Irena Hasse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų