Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2018 03 16

V.Pranckietis: pirmalaikių rinkimų nebus, valdantieji bando formuoti didesnę koaliciją

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako esąs tikras, kad pirmalaikių rinkimų nebus, o valdantieji ketina užsitikrinti ir formalią daugumą. Kieno balsais būtų garantuoja dauguma, V.Pranckietis neatsakė.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Seimas dirba, sprendimus priiminėja, dauguma yra, ji, dar atrodo, kad sustiprės, nes yra daugiau norinčių dirbti drauge prie daugumos, todėl apie jokį pasileidimą Seimo ir nebevykdymą programos (nėra kalbos – BNS)“, – penktadienį žurnalistams Seime sakė V.Pranckietis.

„Nepasitenkinimas iš opozicijos buvo ir bus, o Seimas per 28 metus, rodos, devynis kartus bandė save paleisti, tie visi po to (pirmalaikių rinkimų 1992 metais – BNS) buvę aštuoni kartai buvo tik populistiniai pasikalbėjimai“, – opozicijos iniciatyvą dėl pirmalaikių rinkimų įvertino V.Pranckietis.

Anot jo, šiuo metu 68 balsus „valstiečių“ ir Socialdemokratų darbo frakcijose formaliai turintys valdantieji sieks „suformuoti didesnę koaliciją, didesnę daugumą“.

„Manau, tai užtikrins dar didesnį stabilumą“, – sakė V.Pranckietis, kartu teigęs, kad „bus ryški dauguma“.

Didesnė koalicija – kad opozicija netrukdytų priimti sprendimų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad paramos bus ieškoma visose frakcijose – ir opozicinėse.

„Kadangi opozicija ima grasinti tuo, kad jie nedirbs Seimo salėje, sabotuos Seimo darbą, dėl to, ką jie patys iškrėtė prieš keletą dienų nebalsuodami dėl M.Basčio apkaltos, tai atitinkamai mes dabar galvojam, kaip sustiprinti koaliciją tam, kad net jei jų nebūtų salėje, mes labai sėkmingai galėtume priimti sprendimus Seime“, – BNS sakė R.Karbauskis.

„Seimo narių labai daug – tų, kurie nepriklauso koalicijai, daugiau negu pusė. Šnekėsime su visais apie tai, ar jie nori sėdėt kažkur savo kabinetuose ir ignoruoti savo darbą ir daryti viską, kad šitas Seimas nebegalėtų priiminėti sprendimų. Manau, kad daug jų (remiančių koaliciją – BNS) bus. Ne tik tose frakcijose, kurios aktyviai nepasisako prieš mus, bet ir kitose frakcijose, kurios labai aktyviai opozicijoje, atsiras žmonių, kurios nenori kenkti valstybei, Vyriausybei“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Valdantieji formaliai nebeturi Seime daugumos, iš koalicijos išėjus Socialdemokratų partijai. Dalis socialdemokratų šiam sprendimui nepritarė. Palikę partiją jie su „valstiečiais“ tęsia bendradarbiavimą kaip Socialdemokratų darbo frakcija. Kovo pabaigoje atskilę socialdemokratai ketina įkurti naują partiją.

Tačiau Vyriausybės pateiktas biudžeto projektas Seime sulaukė tvirtos paramos – už jį balsavo 84 parlamentarai.

Po nepavykusio balsavimo dėl priesaiką sulaužiusio Mindaugo Basčio apkaltos frakcijos Seime svaidosi kaltinimais, kas dėl to kaltas. Opozicijai įregistravus projektą dėl pirmalaikių rinkimų, „valstiečiai“ susiruošė apkaltą rengti visai konservatorių frakcijai, bet apsiribojo kreipimusi į Etikos ir procedūrų komisiją.

Kadangi opozicija ima grasinti tuo, kad jie nedirbs Seimo salėje, sabotuos Seimo darbą, dėl to, ką jie patys iškrėtė prieš keletą dienų nebalsuodami dėl M.Basčio apkaltos, tai atitinkamai mes dabar galvojam, kaip sustiprinti koaliciją tam, kad net jei jie nebūtų salėje, mes labai sėkmingai galėtume priimti sprendimus Seime, – sakė R.Karbauskis.

Po šio balsavimo žurnalisto Andriaus Tapino iniciatyva ketvirtadienį prie Seimo sukviestas tūkstantinis mitingas.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė penktadienį pareiškė, kad dabartinis Seimas vis labiau tampa „rietenų seimeliu“ ir dėl to kaltos visos politinės grupės, esančios parlamente.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė

„Pirmiausia turime girdėti, matyti ir reaguoti į tai, ką sako mums Lietuvos žmonės. Tai, kad susirinko daug jaunimo, tikrai daug žmonių, kad tai buvo taikus nuomonės išsakymas, yra labai svarbu. Tai rodo ir pilietiškumo brandą, kad mūsų žmonėms tampa ne vis vien, kaip politikai dirba, ir tai turi būti labai rimtas signalas, ypač Seimui, kuris vis labiau tampa rietenų seimeliu“, – žurnalistams penktadienį sakė šalies vadovė, komentuodama mitingą.

D.Grybauskaitės manymu, postūmį visuomenės nepasitenkinimui ir protestams suteikė ne tik šią savaitę žlugusi Mindaugo Basčio apkalta, bet visą laikotarpį nuo pastarųjų rinkimų besitęsiantys nesutarimai Seime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos