V.Pranckietis toliau laikosi pozicijos nesitraukti iš Seimo pirmininko posto, sakydamas, kad tam yra vienintelė – atstatydinimo dėl nepasitikėjimo – procedūra.
„Tą sprendimą aš paskelbiau turbūt prieš pusantro mėnesio, kai buvo pranešta, kad mane šalins iš partijos. Pasakiau, kad kai bus noras pašalinti, kažkoks suformalizuotas, aš tiesiog pasitrauksiu iš partijos“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V.Pranckietis.
Pareiškimą jis teigė įteiksiantis „vieną dieną prieš partijos tarybos posėdį, kad tarybai nereikėtų priiminėti tokių sprendimų“.
Kai tapau partijos nariu, tapau toks truputį pastumtas kur nors į šalį arba žemyn. Manau, kad nebūdamas partijos nariu aš vėl būsiu geresnis kandidatas.
LVŽS paskelbė, kad rugsėjo 6 dieną svarstys V.Pranckiečio šalinimo iš partijos klausimą, nes šis atsisako palikti parlamento vadovo postą, pagal liepą pasirašytą koalicijos sutartį perduotą „socialdarbiečiams“.
V.Pranckietis žurnalistams sakė, kad 2014 metais tapęs „valstiečių“ partijos nariu jautėsi „pastumtas kur nors į šalį arba žemyn“.
„Aš buvau labai geras kandidatas partijos, iki kada tapau partijos nariu, 2014 metais, tada aš gaudavau ir eilėse aukštas vietas, ir taip buvau renkamas. Kai tapau partijos nariu, tapau toks truputį pastumtas kur nors į šalį arba žemyn. Manau, kad nebūdamas partijos nariu aš vėl būsiu geresnis kandidatas“, – kalbėjo V.Pranckietis.
Klausiamas, ar jis galėtų prisidėti prie Socialdemokratų darbo partijos, parlamento vadovas atsakė: „Tikrai ne“.
Taip pat jis patvirtino dalyvausiantis kituose Seimo rinkimuose, nors nedetalizavo, su kuria politine jėga ar savarankiškai.
„Valstiečiai“ yra surinkę parašus, reikalingus pradėti nepasitikėjimo procedūrą V.Pranckiečiu Seime, tačiau projekto neregistravo.
Norint Seimo pirmininką pašalinti iš pareigų dėl nepasitikėjimo reikia ne mažiau kaip 71 balso „už“.