Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 12 20

V.Adamkus kritikuoja žiniasklaidos darbo Seime suvaržymus

Prezidentas Valdas Adamkus, komentuodamas Seimo įvestas kvotas ir kitus apribojimus žiniasklaidai, sakė neįsivaizduojantis, kad jos darbas galėtų būti.
Prezidentas Valdas Adamkus.
Prezidentas Valdas Adamkus. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Aš iš principo esu prieš bet kokį žiniasklaidos varžymą. (...) Žiniasklaida turėti turėti progą prieiti, gauti informaciją, ir aš neįsivaizduoju, kad ji galėtų būti varžoma“, – žurnalistams šeštadienį sakė šalies vadovas.

Pasak jo, vienašališkus draudimus kurianti Seimo vadovybė turėtų bendradarbiauti su žiniasklaidos atstovais ir sudaryti jiems sąlygas pateikti informaciją visuomenei.

„Reikėtų rasti abipusį sutarimą, nes viena, kad tie, kurie kartais bando varžyti tą žiniasklaidą, vis tiek suinteresuoti jai savo informaciją perduoti. Tad iš jų pusės turėtų būti sudarytos sąlygos, kad žiniasklaida galėtų dirbti ir visuomenei tas žinias perduoti. Be tokio bendradarbiavimo jokiu būdu neišspręsim – 2 leidimus, 3 ar 10, nesusikalbėsim niekada. () Jokie ribojimai, jokie draudimai šitos problemos neišspręs. (...) Susėdę turi sutarti, kaip tą problemą spręsti abiem pusėm geriausiai, o laimėtojas turi būti visuomenė“, – kalbėjo V.Adamkus.

Seimo valdyba penktadienį patvirtino Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo tvarkos aprašo pakeitimus, kurie numato, kad darbui Seime kiekvienas viešosios informacijos rengėjas savo nuožiūra akredituoti galės po 3 reporterius, operatorius, fotografus, kurių skaičius iki šiol nebuvo ribojamas. Šis skaičius taip pat neribojamas nei Vyriausybėje, nei Prezidentūroje.

Seimo vadovybė ne tik apribojo Seime galinčių dirbti akredituotų žurnalistų skaičių, bet ir nustatė vietas, kur jie galės kalbinti seimūnus. Nenurodytose vietose kalbinti, filmuoti ir fotografuoti bus galima tik gavus Seimo nario sutikimą.

Taip pat užkirstas kelias žurnalistams patekti į Seimą per parlamentarus. Parlamentaras turi teisę išrašyti vienos dienos leidimą, tačiau tokį leidimą turintis žurnalistas savo darbo dirbti negalės. Numatyta, kad filmavimo, fotografavimo įrangą į Seimo rūmus turi teisę įsinešti akredituoti arba vienos dienos leidimą gavę žurnalistai. Numatyta, kad kiti lankytojai gali įsinešti tik asmeninėms reikmėms naudoti skirtą įrangą.

Numatyta, kad žurnalistai, kurie nesilaiko Visuomenės informavimo įstatymo, Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso, akreditavimo tvarkos, Seimo rūmų vidaus tvarkos reglamento, Seimo kanceliarijos leidimų sistemos funkcionavimo tvarkos, gali būti įspėti, jų akreditacija gali būti mėnesiui sustabdyta, nutraukta metams, vienos dienos leidimas atšauktas, pusei metų arba metams apribotas jo išdavimas.

Lapkričio viduryje darbą pradėjusio naujos kadencijos Seimo valdyba nutarė patvirtinti patalpų, į kurias draudžiama įsinešti filmavimo kameras, fotoaparatus, garso įrašymo techniką, rengti interviu, filmuoti, fotografuoti, sąrašą. Valdyba taip pat pavedė Seimo kanceliarijai pažymėti nustatytas patalpas specialiuoju ženklu.

Lietuvos žurnalistų sąjunga šiuos sprendimus vadino antikonstituciniais ir apskundė juos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai