Penktadienį atsiimdamas Klaipėdos universiteto garbės daktaro regalijas jis pažymėjo, kad kalbėdami apie uostamiestį ir Lietuvos pajūrį vis dažniau matome šiam kraštui būdingų problemų – „biurokratinės savivalės, ignoruojamų, atvirai ir ciniškai pažeidinėjamų įstatymų“.
„Nuolat girdime pranešimus apie vis naujus įstatymų pažeidimus pajūryje, apie gamtos niokojimą, savavališkas statybas“, – apgailestavo šalies vadovas ir linkėjo visuomenei užimti kuo aktyvesnę poziciją ginant gamtą.
„Kelkime įstatymų pažeidimų faktus į viešumą, pradėkime moralinę ir teisinę kovą. Vietos gyventojus, ypač Klaipėdos universiteto bendruomenę, matau kaip aktyvią šios kovos dalyvę. Be abejo, akademinė aplinka turi toliau gilintis į aplinkosaugą profesiniais aspektais, tačiau kartu būtina apie moralinę ir kultūrinę problemos pusę informuoti plačiąją visuomenę“, – sakė V.Adamkus.
„Projektai, siekiantys bet kokia kaina, kad ir aukojant ekologiją, išgauti iš jūros kuo daugiau naudos, veda galimų katastrofų ir nepataisomos žalos keliu. Kalbame ne apie praeitį, bet dabartį. Šiuo klausimu esu griežtas ir kategoriškas: bet kokios ekonominio cinizmo apraiškos turi būti stabdomos, o aplinkosauga neturi būti laikoma antraeiliu dalyku“, – teigė prezidentas.
Kaip anksčiau pranešė universitetas, garbės daktaro vardas V.Adamkui skirtas „už tvirtą poziciją aukštojo mokslo pertvarkos klausimais, reformų inicijavimą, aukštųjų mokyklų stiprinimą bei nuopelnus aplinkosaugai tarptautiniu mastu, žymų indėlį sprendžiant aplinkosaugos problemas Lietuvoje, ypač ekologines jūros problemas, kurios yra itin aktualios Klaipėdos miestui“.
V.Adamkus jau yra 19 aukštųjų mokyklų garbės daktaras, tarp kurių – JAV Ilinojaus technologijos institutas, Čikagos De Paul bei Ilinojaus Notre Dame universitetai.