Jose iš viso treniravosi apie 800 karių iš KASP štabo, taip pat priešiškas pajėgas imitavusių KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir Lietuvoje dislokuotų JAV 3-iosios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko rotacinio vienetų.
Pagrindinis šių pratybų tikslas – treniruoti ir įvertinti KASP 8-osios rinktinės kuopų gebėjimą vykdyti gynybos užduotis paskirtuose atsakomybės rajonuose. Pagal pratybų scenarijų kariai savanoriai veikė savo šalies teritorijoje, į kurią įvestos priešiškos ginkluotosios pajėgos.
Pratybose naudodami mažų padalinių taktiką KASP kariai vykdė patruliavimą, rinko žvalgybinę informaciją, taip pat rengė pasalas prieš okupacinių pajėgų užimtus objektus, aprūpinimo, kovinės paramos padalinius, karinės technikos kolonas, vadavietes ir kitas svarbias vietas. Sėkmingam užduočių įvykdymui, bendradarbiaujant su vietos gyventojais, buvo naudojama civilinė infrastruktūra, transportas.
8-osios rinktinės kariams savanoriams tai buvo pratybos, kuriose jie treniravosi kovoti realioje, jiems gerai pažįstamoje vietovėje. Tai dažnai tapdavo svarbiu elementu kovoje prieš geriau ginkluotą ir parengtą oponentą.
Pratybos, kurias organizavo Sausumos pajėgų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabai vienu metu vyko Vilniaus, Trakų, Ukmergės, Molėtų, Švenčionių ir Ignalinos rajonuose. Pratybų aukštesnysis štabas buvo įkurtas Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre, Nemenčinėje.
Pratybų pabaigoje vykusiame „karštame“ aptarime, mokymų organizatoriai ir vertintojai pabrėžė rinktinės karių savanorių kovingumą ir kūrybiškumą, taip pat gebėjimą išnaudoti turimus privalumus. Tuo pačiu padėkojo pratybose dalyvavusiems JAV rotacinių pajėgų ir kitų vienetų kariams, kurie sukūrė itin realias mūšio sąlygas.
Nuotraukose – pratybų pabaigoje oponuojančias pajėgas imitavusių JAV rotacinių pajėgų karių vykdyta KASP 8-osios rinktinės vadavietės šturmo operacija.