2020 06 16 /15:13

Vadovauti Genocido ir rezistencijos centrui siūlomas A.Jakubauskas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis siūlo Mykolo Romerio universiteto dėstytoją Adą Jakubauską skirti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generaliniu direktoriumi.
Adas Jakubauskas
Adas Jakubauskas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Pagal parlamento vadovo teikimą, jeigu Seimas pritars, A.Jakubauskas naujas pareigas pradėtų eiti nuo liepos 1-osios.

V.Pranckietis BNS sakė, kad šią kandidatūrą jam pasiūlė Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija.

„Žinau, kad komisija intensyviai dirbo, konsultavosi ir su istorikų bendruomene, ir su žmonėmis, žinančiais tuos klausimus, atsakomybę. Kadangi komisija apsistojo ties vienu asmeniu – profesoriumi Adu Jakubausku, dėl to tas teikimas toks ir yra“, – teigė Seimo pirmininkas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

Pagal išsilavinimą A.Jakubauskas yra pedagogas ir politologas, socialinių mokslų daktaras, yra dirbęs „Vilniaus šiltnamiuose“, vadybininku privačioje bendrovėje, Seimo kanceliarijoje, Mykolo Romerio universiteto profesoriumi, premjero Algirdo Butkevičiaus visuomeniniu konsultantu.

Nuo 2003 metų jis yra Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas, nuo 2015 metų – Pasaulio Krymo totorių kongreso sekretoriaus pavaduotojas.

Dabartinę centro vadovę Teresę Birutę Burauskaitę siūloma atleisti nuo birželio 30 dienos.

Ji LGGRTC generaline direktorės pareigas eina nuo 2009 metų sausio.

„Esu dėkingas už jos atliktą darbą, tai yra labai atsakingos pareigos, ji visada į jas žiūrėjo labai nuoširdžiai, atliko darbus tiksliai, nuoširdžiai. Nepaisant to, kaip visuomenė priėmė rezultatus, tie sprendimai būdavo ryžtingi“, – tvirtino V.Pranckietis.

Pagal įstatymą, naujas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius būtų skiriamas penkerių metų kadencijai.

LGGRTC tiria visas genocido bei nusikaltimų žmonijai ir žmoniškumui apraiškas ir Lietuvos gyventojų persekiojimą okupacijų metais, taip pat ginkluoto ir neginkluoto pasipriešinimo okupacijoms procesus, inicijuoja genocido organizatorių ir vykdytojų teisinį įvertinimą, įamžina laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai