Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2020 12 15

Vaikai, smurto aukos – jautriausi teismų dalyviai: kaip atpažinti ir atliepti poreikius

Smurto šeimoje, prekybos žmonėmis, seksualinio išnaudojimo aukos, vaikai ir kiti nukentėjusieji bei liudytojai yra nuolatiniai teismo proceso dalyviai. Jų poreikių atpažinimas ir gebėjimas tinkamai reaguoti teismo proceso metu reikalauja daug žinių, empatijos ir patirties.
Temidė
Teismų dieną – dėmesys pažeidžiamiems proceso dalyviams. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Apie visa tai gruodžio 16 dieną, minėdami Teismų dieną, diskutuos Lietuvos ir užsienio šalių teisininkai, ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

„Kiekvieną dieną teismuose apklausiami šimtai žmonių, tapusių smurto ar seksualinio išnaudojimo aukomis, liudytojai, specialiųjų poreikių turintys asmenys. Skaudžių išgyvenimų atkartojimas, patiriant kuo mažiau streso – viena sudėtingiausių teisminio proceso dalių. Nors Lietuvos teismai jau keletą metų skiria ypatingą dėmesį pažeidžiamiems proceso dalyviams, tačiau profesionalumo ir žinių šioje srityje niekada nebus per daug, – teigia l.e. pareigas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė, Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

Pasak Teisėjų tarybos pirmininkės, pagalba pažeidžiamiems susijusi ne tik su aukštais klientų aptarnavimo standartais, bet ir specialiomis žiniomis bei praktikoje pasiteisinusiais sprendimais. „Tik atvirai diskutuodami apie problemas ir dalindamiesi sėkmės istorijomis galime siekti aukštesnės kokybės teikiant pagalbą pažeidžiamiems proceso dalyviams," – pažymi S.Rudėnaitė.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė pabrėžia būtinybę tinkamai atsiliepti į nukentėjusiųjų pasiryžimą atvirai kalbėti. Labai svarbu atsakyti į klausimą – kaip mes atsiliepiame į nukentėjusių ir aukų apsisprendimą bendradarbiauti su teisėsauga ir liudyti teisme. Tai yra vienas sudėtingiausių žingsnių šių asmenų gyvenime, – pažymi K.Mišinienė.

Nuotolinėje tarptautinėje konferencijoje „Pažeidžiamos proceso dalyvių grupės teismuose: kaip atpažinti ir atliepti poreikius?" savo įžvalgomis ir patirtimi dalinsis Lietuvos, Norvegijos, Rumunijos ir kitų užsienio šalių teisininkai ir darbo su pažeidžiamomis grupėmis ekspertai.

Renginyje bus aptariamos bendravimo su pažeidžiamomis proceso dalyvių grupėmis naujausios praktikos ir tendencijos Europoje, gilinamasi į atskirų pažeidžiamų grupių poreikius ir jų atliepimą teismo proceso metu, taip pat bus aptariami praktiniai aspektai, padedantys užtikrinti reikiamą paramą ir pagalbą pažeidžiamoms grupėms teismuose.

Nuotolinės konferencijos metu, gruodžio 16 dieną, dalyviai galės dalyvauti virtualioji diskusijoje, užduoti klausimus pranešėjams.

Gruodžio 16 dieną vyksiančios nuotolinės konferencijos nuoroda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos