Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 09 11

„Vaikščiojanti“ socialinė akcija prieš diskriminaciją – Kaune ir Klaipėdoje

Ketvirtadienį, nuo 11 val. iki 16 val., Klaipėdos centre organizuojama „vaikščiojanti“ socialinė-informacinė akcija „Noriu dirbti!“. Rytoj, rugsėjo 12 d., penktadienį, akcijos dalyviai žingsniuos Kauno Laisvės alėja.
„Noriu dirbti!“
„Noriu dirbti!“ / Organizatorių nuotr.

Šios akcijos dalyviai teigia – socialiai pažeidžiami žmonės nori ir gali dirbti. Tačiau kelią į darbo rinką jiems užkerta neigiamos plačiosios visuomenės ir darbdavių nuostatos ir išsankstinė nuomonė.

Pirmoji „vaikščiojanti“ socialinė akcija „Noriu dirbti!“ buvo surengta Vilniuje šių metų birželį. Ši akcija yra vienas būdų informuoti visuomenės ir verslo atstovus apie socialiai pažeidžiamų žmonių nedarbo problemas. „Šia akcija stengėmės paskatinti visuomenę, darbdavius ir žiniasklaidą pamatyti savo tarpe esančius socialiai pažeidžiamus asmenis, informuoti apie Equal projektų siūlomus sprendimus, kaip jiems padėti. Pirmosios akcijos Vilniuje metu susilaukėme didelio žiniasklaidos susidomėjimo ir įsitikinome, jog toks atviras kreipimasis į visuomenę yra vienas geriausių būdų „atverti akis“, pristatyti problemišką socialiai atskirtų žmonių padėtį darbo rinkoje“ – pasakojo Vytenė Pivoraitė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Europos sąjungos Struktūrinės paramos politikos skyriaus vyriausioji specialistė.

Akcijos dalyviai, virtę „vaikščiojančiais plakatais“ su užrašais „Noriu dirbti! Nors esu...“ atstovaus skirtingoms socialinėms grupėms, kurios susiduria su įsidarbinimo problemomis dėl neigiamo išankstinio visuomenės nusistatymo. Jie dalins informacines skrajutes praeiviams ir skatins bendrauti, pažinti bei priimti „kitokius“ visuomenės narius.

„Kitokie“ – tai psichikos ar fizinę negalią turintieji, priklausomybės ligomis sergantys žmonės, asmenys, atlikę bausmes įkalinimo įstaigose, tautinės mažumos ir kt. „Vaikščiojančios“ socialinės akcijos dalyviai atstovaus ir tuos žmones, kurie darbo nesusiranda dėl specifinių poreikių, pavyzdžiui, lankstaus darbo grafiko, specialių mokymų ar motyvacijos programų. Tarp jų – jaunos vienišos mamos, ikipensinio amžiaus žmonės, asmenys, slaugantys negalią turinčius šeimos narius, socialiai pažeidžiami jaunuoliai – palikę vaikų globos namus, augę probleminėse šeimose, neturintys išsilavinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento