„Vaikai į mūsų globos namus ateina iš šeimų, kuriose tėvai neturi išsilavinimo, vertybių. Jie gauna pašalpas, kurios leidžia išgyventi. Todėl kai kurie vaikai nemato reikalo eiti į mokyklą, stengtis, turėti tikslą gyvenime“, – kalba Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namų vadovė R.Kanclerytė.
Anot jos, darbuotojai įvairiausiais būdais stengiasi vaikus išmokyti atsakomybės jausmo: „Globos namuose gyvename šeimos rutiną primenantį gyvenimą su visomis jo pareigomis. Atsikeliame ryte ir vaikai išeina į mokyklą. Jiems grįžus ruošiame pamokas, tvarkomės gamtoje. Čia turime daržą ir gėlyną – tikimės, kad šis suteiks vaikų kasdienybei daugiau grožio ir spalvų. Rūpindamiesi augalais vaikai kartu mokosi ir atsakomybės – jie žino, kad, jei nepalaistys, neprižiūrės, augalai neišgyvens. Tai – gyvenimo pamokos.“
Rūpindamiesi augalais vaikai kartu mokosi ir atsakomybės – jie žino, kad, jei nepalaistys, neprižiūrės, augalai neišgyvens. Tai – gyvenimo pamokos.
Siekiant supažindinti vaikus su gyvenimiškomis vertybėmis, neretai susiduriama su sunkumais.
„Supratę, kad yra mokomi, vaikai tarsi užsiblokuoja. Jiems labai reikalingas geras pavyzdys. Todėl visai kitaip mūsų globos namų auklėtiniai reaguoja, kai mums pagelbėti atvyksta motyvuoti žmonės, kurie savo geru pavyzdžiu ir dėmesiu griauna mitus dėl darbo, gyvenimo tikslų ir betarpišku bendravimu įkvepia siekti kažko daugiau“, – kalba R.Kanclerytė.
Parama vaikų globos namus pasiekia per visuomeninę organizaciją „Gelbėkit vaikus“, kuri padeda verslo įmonėms identifikuoti organizacijas, kurioms reikalinga pagalba.
Ši į Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namus atvedė ir tarptautinę farmacijos ir sveikatos priežiūros bendrovę „GlaxoSmithKline Lietuva“. Jos darbuotojai, artėjant šiltajam savaitgaliui, jau antrus metus iš eilės darbavosi įrenginėdami vaikams žaidimo aikšteles, tvarkydami aplinką ir bendraudami su vaikais.
Tiek bendravimas su globos namų auklėtiniais, tiek ir savanorystės skatinimas tarp mūsų darbuotojų padeda ugdyti Lietuvoje brandžią pilietinę visuomenę.
Bendrovės vadovas tiki: svarbu ne tik finansinė parama, tačiau kartu ir betarpiška pagalba.
„Paremti finansiškai galėtų kiekvienas, turintis finansinių galimybių. Šią praktiką taikome tiek mes, tiek ir kitos įmonės. Tačiau kur kas reikšmingiau, kai patys tiesiogiai galime prisidėti prie vaikų gyvenimo kokybės gerinimo. Tiek bendravimas su globos namų auklėtiniais, tiek ir savanorystės skatinimas tarp mūsų darbuotojų padeda ugdyti Lietuvoje brandžią pilietinę visuomenę“, – kalba „GlaxoSmithKline Lietuva“ vadovas Kęstutis Čereška.
Šios kompanijos darbuotojai vieną dieną per metus paskiria savanoriškai veiklai, nukreiptai į problemų visuomenėje sprendimą.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 178 vaikų globos įstaigos. Jose 2013 m. gyveno daugiau nei 6 tūkst. vaikų ir kūdikių.