Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 05 31

Vaikų gynimo dieną tėvai atsisveikins su diržais

Penktadienį mažųjų klaipėdiečių tėvai bus raginami atsisakyti diržo, kaip atgyvenusios ir neveiksmingos auklėjimo priemonės.
Akcijos akimirkos
Akcijos akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Psichologai teigia, kad šešiasdešimt procentų Lietuvos vaikų patiria smurtą ir patyčias. Viešojoje erdvėje itin daug kalbama apie mokykloje vaikų patiriamas bendraamžių patyčias, tačiau nepilnamečiai smurtą patiria ir namuose.  Birželio pirmąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Klaipėdoje, šalia Atgimimo aikštės, bus rengiama akcija „Atsikratyk diržo!”. Jos metu klaipėdiečiai  bus raginami atiduoti diržus – atgyvenusį bausmės simbolį.

„Diržas – turėtų būti tik aprangos dalis, bet jokiu būdu ne auklėjimo priemonė. Todėl surinkdami diržus, norime paskatinti žmones atsisakyti smurto ir ieškoti kitokių kelių auklėti savo atžalas. Tėvai, bausdami vaikus  dažnai nesusimąsto, kokios gali būti to pasekmės. Visa tai daro įtaką asmenybės raidai“ , – sakė akcijos organizatorius Klaipėdos miesto Tarybos narys profesorius Artūras Razbadauskas.

Diržų surinkimo akcija rengiama birželio 1 dieną, 12.30  val. prie Muzikinio teatro netoli Atgimimo aikštės. Akcijos rengėjai žada, kad atidavusių diržus, laukia saldžios staigmenos.

„Priežasčių, kodėl vaikai patiria smurtą šeimoje yra įvairių – vieni tėvai diržu vaikus auklėja dėl prastų pažymių mokykloje, kiti – dėl netinkamo elgesio. Būna atvejų, kad mažyliams kliūva be priežasties – taip tėvai ant vaiko tiesiog išlieja susikaupusias neigiamas emocijas. Nenuostabu, kad vėliau toks vaikas irgi gali tapti smurtautoju“, – apie smurto pasekmes pasakojo Natalja Istomina, Klaipėdos miesto Tarybos narė.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos