„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Vaikų svajonių“ vadovė: paramos prieš mokslo metus reikia labiau nei prieš Kalėdas

„Tai vaikų grupė, kuriems pagalbos reikia visada, ypatingai prieš mokslo metus. Dar labiau nei prieš Kalėdas“, – kalbėjo keturioliktus metus gyvuojančios labdaringos organizacijos „Vaikų svajonės“ vadovė Ramunė Baltaduonienė. Organizacija iš viso surinko apie 5800 vaikų svajonių. Mokslo metai ant nosies, o dalies vaikų paprastos svajonės – kuprinė ar net segtuvas popieriui – liko neišpildytos.
Mokykla
Mokykla / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Viešoji įstaiga „Vaikų svajonės“ yra surinkusi beveik 5800 svajonių – tai ir vaikų svajonės, taip pat ir dienos centrų, kur mokiniai renkasi po pamokų, norai.

Tris vaikus auginanti R.Baltaduonienė puikiai supranta, su kokiais rūpesčiais susiduria šeimos, išleidžiančios savo atžalas į mokyklas. Pratybos, priemonės, kuprinės, apranga – visa tai daliai šeimų tampa nepakeliama našta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokykla
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokykla

Svajonių svajonė – kuprinė

Labdaringa įstaiga surinko svajones ir tų vaikų, kurių šeimos nepriklauso socialinės rizikos šeimoms, tėvai yra dirbantys, gražiai tvarkosi, tačiau uždirbamų pinigų nepakanka.

Šiemet yra kur kas daugiau šeimų, kur vaikus augina tėčiai vieni patys.
„Vaikams reikia labai paprastų dalykų. Kaip mes sakome – oriai pasiruošti mokyklai. Daugelis mūsų gyvename didmiesčiuose ir net neįsivaizduojame, kad pavažiavus kiek toliau gyvena šeimos, kur vaikams paprasta kuprinė yra svajonių svajonė“, – kalbėjo R.Baltaduonienė.

Ji prisiminė aplankiusi gausią šeimą, kurią sudarė dvylika asmenų. Namų darbus ruošdami vaikai dalinasi vienu stalu.

„Kai išvyksti į provinciją, gali pamatyti tokių dalykų, kur sunkiai patikėtum – yra kur vaikai namų darbus ir prie malkomis kūrenamos krosnies ruošia“, – pasakojo ji.

Dėl nepritekliaus – nenoras mokytis

Norintiems išpildyti vaikų svajones ji siūlo pasirinkti paauglius. „Ši grupė jautriausia. Neturėdami priemonių jie ima bijoti eiti į mokyklą, bijo patyčių. Net tyrimai rodo, kad jei vaikai neturi priemonių, tai menkina motyvaciją mokytis. Todėl nuperkant vaikams priemonių galima padėti siekti tikslų“, – pabrėžė „Vaikų svajonių“ vadovė.

Paauglių svajonės skamba gana paprastai: pieštukinė, dailės reikmenys, kuprinė.

„Vaikų svajonės“ nepriima dėvėtų daiktų. Ir tam turi paaiškinimą – vaikai, kurie patiria nepriteklių, visą gyvenimą tenkinasi dovanotais padėvėtais daiktais, brolių ar sesių išaugtais drabužiais.

„Ir kviečiu ne tik nupirkti, bet ir patiems nuvežti tuos daiktus. Surinkti svajonę ir nuvežti į šeimą. Nereikia į namus, galima ir prie bažnyčios, bibliotekos ar kaimelio centre susitikti. Tiems vaikams tokie susitikimai ypatingi. Ir patys pajusite savo darbo reikšmę“, – kalbėjo organizacijos vadovė.

Svajotojai užaugo

Ji pasidžiaugė, kad per keturiolika metų užaugo karta, kurių svajones pildė kiti geradariai.

„Susisiekė mergina, kuri jau suaugusi. Prisiminė, kad kažkada jos svajonė buvo išpildyta. Kol kas pati dar pildyti svajonių negali, bet ateityje žadėjo tai padaryti. Viena mama, bėgusi nuo smurtaujančio tėvo, pasakojo, kad per Kalėdas svetimi žmonės pildė jos vaikų svajones. Dabar ji susitvarkiusi gyvenimą ir pati pildo kitų vaikų svajones“, – apie kilnią organizacijos misiją kalbėjo vadovė.

Išpildyti vaikų svajones gana paprasta – organizacijos svetainėje galima pasirinkti svajonę, nupirkus trokštamus daiktus juos galima nemokamai išsiųsti. Taip pat galima nupirkti parduotuvėje, bendradarbiaujančioje su „Vaikų svajonėmis“, ir palikti. Daiktai bus perduoti šeimoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs