Antradienio popietę lietuvių literatūros klasikė Žemaitė buvo priversta liūdnai dairytis į po kojomis tyvuliuojantį „ežerą“. Polaidžio vanduo grasino pasiekti paminklo postamentą ir jį apsemti. Prieiti prie paminklo be ilgaaulių guminių batų nebuvo jokių galimybių.
Vilniaus savivaldybės specialistai pažadėjo nuvykti į vietą ir patikrinti, kokia situacija su paminklu ir pačiu skveru. Tačiau jau trečiadienį priešpiet vanduo nuslūgo, kaip tai būdinga pavasariui. Vanduo, lyg iš niekur atsiradęs, tiesiog dingo. Panašiai yra nutikę ir po didesnių liūčių vasaromis.
Aikštelė be apšvietimo
Problemos nebeliko, todėl Vilniaus savivaldybė tvirtina toliau besilaikanti plano čia įrengti vaikų žaidimų aikštelę. Apie tai meras Remigijus Šimašius kalbėjo pernai, susitikęs su gyventojais, pokyčius skvere žadėdamas 2018-aisiais.
Po susitikimo išplatintame pranešime teigta: „Savivaldybė pradės įrenginėti naują vaikų žaidimo aikštelę Žemaitės skvere. Tai bus modernus daugiafunkcinis kompleksas su įrenginiais vaikams iki 6 metų, bus ir uždengiama smėliadėžė mažiesiems.“
Apie planus čia sutvarkyti lietaus nuotekų kanalizaciją neužsimenama. Nebus Žemaitės skvere, kuris šiuo metu turbūt yra viena tamsiausių Vilniaus Gedimino prospekto vietų, ir apšvietimo.
Iš viso Vilniaus savivaldybė per trejus metus mieste planuoja įrengti 130 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių, Senamiestyje planuojama atnaujinti 10 aikštelių: Filaretų, Islandijos, Klaipėdos, Krivių, Pylimo, Vilniaus, Varpų gatvėse ir S.Moniuškos skvere.
Žadėjo galeriją
Rašytojos Julijos Žymantienės-Žemaitės paminklas šiame Vilniaus Naujamiesčio skvere pastatytas 1971 metais, jį sukūrė skulptorius Petras Aleksandravičius.
2004 metais patvirtinta Vilniaus Žemaitės skvero plėtros programa, pagal kurią planuota pastatyti lietuvių dailės klasiko Antano Gudaičio dailės galeriją su komercinėmis patalpomis virš jos – viešbučiu, komercijos centru ir bendro naudojimo kiemu. Tais metais minėtas dailininko gimimo šimtmetis, tad idėja aptarinėta ir pristatinėjama buvo itin aktyviai.
1989 m. miręs dailininkas A.Gudaitis testamentu savo paveikslus – apie 200 tapybos darbų ir dar tiek piešinių, etiudų bei eskizų – paliko Lietuvos dailės muziejui su sąlyga, kad prie jo dirbtuvės Vilniaus Gedimino prospekte, Žemaitės skvere, būtų pastatyta galerija, kurioje paveikslai būtų eksponuojami.
Tačiau vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu, bendrovės „Urbanistika“ parengtą Vilniaus miesto bendrojo plano keitimą A.Gudaičio dailės galerijos su viešbučiu – komercijos centru statybai iš esmės nepritarė Aplinkos ministerija, kuri 2004 metais projektą atmetė siekdama, kad Žemaitės skveras išliktų žaliąja erdve.